ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصری: نمایندگان نباید از تریبون مجلس برای بیان اختلافات شخصی استفاده کنند

مصری: نمایندگان نباید از تریبون مجلس برای بیان اختلافات شخصی استفاده کنند

میزان/ عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حسن مجلس در مردمی بودن آن بوده و اینکه اطلاع از تصمیمات لحظه به لحظه به صورت آنلاین را حق مردم می‌داند به نمایندگان تذکر داد که از تریبون مجلس برای بیان اختلافات شخصی خود استفاده نکنند.

عبدالرضا مصری عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد بروز برخی درگیری‌های لفظی بین نمایندگان در مورد امور شخصی در صحن مجلس اظهارکرد: ممکن است این قبیل گفت و شنودها و بگو مگوها در هر قوه‌ای باشد اما تنها به دلیل اینکه دوربین‌ها از صبح تا شب در صحن مجلس، وقایع را انعکاس میدهند و تعداد زیادی نماینده به طور مستمر توسط عموم دیده و شنیده می‌شوند و خبرنگاران بسیاری از نزدیک وقایع را رصد می‌کنند، ممکن است گاهی از میان 290 نماینده بین دونفر از آنها اختلاف‌نظر ایجاد شود که به دلیل عیان بودن آن بازتاب وسیعتری دارد.

وی افزود: حسن مجلس در مردمی بودن آن است و اینکه این را حق مردم می‌دانند که به صورت آنلاین در جریان وقایع و تصمیمات لحظه به لحظه نمایندگان باشند و هیچ اقدام صورت گرفته در مجلس به غیر از موارد خاص که بنابر صلاحدید در جهت تامین امنیت کشور باشد از مردم پنهان نمی‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: این گونه گفت و شنودها در کل کشور وجود دارد و اگر از 290 نماینده گاهی دیده می‌شود در بین احزاب و تشکل‌ها که یک دهم تعداد نمایندگان هم نیستند به دفعات اختلاف سلیقه‌ها و بگو مگوها مشاهده می‌شود همچنین اغلب جلسات هیات دولت بدون حضور خبرنگاران و ابزار اطلاع‌رسانی برگزار می‌شود و برای بیان اختلاف نظرهای احتمالی منتظر اصحاب رسانه نمی‌مانند بنابراین بحث و اختلاف سلیقه بین آنها قابل مشاهده نیست.

مصری تصریح کرد: البته معتقدم نمایندگان مجلس نیز لزومی ندارد که بگومگوهای فردی خود را از تریبون صحن اعلام کنند و چنانچه اختلاف‌نظری بین آنها ایجاد شده می‌توانند در گوشه‌ای از صحن بین خود مشکل را حل کنند و سعی برای علنی کردن اختلافاتشان نداشته باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده