ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چگونه از ماشین لباسشویی خود نگهداری کنیم

چگونه از ماشین لباسشویی خود نگهداری کنیم

دو هفته نامه پیام ساختمان/ استفاده از ماشین لباسشویی امروزه در دنیای ماشینی ما اجتناب ناپذیر است. از طرفی به دلیل افزایش سرسام آور قیمتها خوب نگهداری کردن از این وسیله از الزامات زندگی می باشد. این وسیله اغلب در آشپزخانه و یا در اتاق دیگری موسوم به رختشورخانه گذاشته میشود. در این چگونه نکاتی که شما باید برای نگهداری ازاین وسیله رعایت کنید را آورده ایم. همچنین مشکلات رایج در استفاده از این دستگاه و راه حل آنها را نیز ذکر میکنیم.
‎نکات مهم قابل ذکر:
ماشین لباسشویی را در جایی قرار دهید که به شیر آب، پریز برق و خروجی فاضلاب نزدیک باشد.
‎ هرگز ماشین را بیش از حد ظرفیت آن پر نکنید، البسه باید به راحتی در آب حرکت کنند و آب را به خود جذب نمایند، زیرا پر کردن محفظه، روند چرخش و خالی کردن آب را دچار اختلال می کند.
هر برنامه لباسشویی، شرایط خاص خود را دارد، البسه دارای دگمه فلزی و زیپ باید جداگانه شسته شوند، البسه کمرنگ جدا و الی آخر.
‎ آب اضافه داخل محفظه را پس از هر شست و شو خالی کنید (در ماشین هایی که درب آن از بالا باز میشود)، شستن هر روزه محفظه لزومی ندارد مگر اینکه در آخرین شست و شو از سفید کننده یا ماده افزودنی مشابه استفاده کرده باشید.
‎ پس از شستن مواد پرزدار از قبیل عروسک، پتو یا مانند آنها فیلتر ماشین را به خوبی پاک کنید.
مشکلات رایج ماشین لباسشویی
اگر ماشین پر از آب نمیشود، به احتمال زیاد لوله آب آن یا صافی رابط گرفته است و با تمیز کردن مرتب صافی و برطرف کردن گرفتگی لوله، اشکال رفع خواهد شد.
‎ اگر کف صابون از محفظه پودر بیرون می زند، معمولا بخاطر ریختن پودر بیش از حد یا استفاده از پودری است که برای ماشین لباسشویی مناسب نیست.
اگر ناگهان آب از ماشین سرازیر شد، قبل از هر چیز باید لوله فاضلاب را چک کنید که نگرفته باشد و سپس به دنبال مشکل دستگاه بگردید.
اگر چرخش ماشین صدای زیادی دارد، مشکل می تواند به یاتاقان مربوط باشد که علامت آن تشکیل لکه های زنگ زده در زیر و پشت دستگاه است و باید توسط متخصص تعمیر شود. اگر محفظه مشکلی نداشته باشد، منبع صدا می تواند یک جسم خارجی در بخش موتور یا پمپ باشد. اما قبل از اینها باید از تراز بودن ماشین در سطح زمین مطمئن شوید
البته گاهی اوقات البسه داخل محفظه ماشین لباسشویی به یکدیگر پیچیده و به شکل یک توپ می شود، در اینصورت اگر ماشین تراز قرار نگرفته باشد، این اتفاق موجب تکانهای شدید دستگاه می شود که با یک بار خالی و پر کردن، مشکل رفع خواهد شد .

چگونه از ماشین لباسشویی خود نگهداری کنیم

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده