ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محکومیت یک سوئدی به جرم آتش زدن مسجد

محکومیت یک سوئدی به جرم آتش زدن مسجد

ایرنا/ دادگاهی در سوئد روز چهارشنبه یک شهروند این کشور را به اتهام حمله به مسجدی در جنوب غرب سوئد و به آتش کشیدن آن با انگیره های نژادپرستانه، به تحمل 3 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از استکهلم، بر اساس دادخواستی که دادستان در دادگاه مطرح کرد، آندریاس پرسون در ساعات های نخست 17 ژانویه سال جاری (28 دی 94) با استفاده از یک ظرف بنزین، مسجدی را در شهرکی در جنوب غربی این کشور به آتش کشید.
انجمن مسلمانان سوئد اعلام کرد: با اینکه ماموران آتش نشانی به سرعت آتش را مهار و خاموش کردند، اما این مسجد به اندازه ای آسیب دید که نیازمند تعمیر و بازسازی است که تا تابستان طول خواهد کشید.
پرسون 31 ساله از طریق تصاویر ضبط شده در دوربین های نظارتی و امنیتی جایگاه توزیع سوخت و همچنین ردگیری تلفن همراه، شناسایی شد.
تحقیقات بعدی نشان داد که پرسون چند ماه پیش از این حمله، نظرهای بیگانه هراسانه ابراز کرده و پیشینه هایی در مورد جرایم مواد مخدر و سرقت داشته است.
پرسون با تکذیب هرگونه نیت جنایتکارانه به دادگاه گفت: قصد ورود به مسجد برای گرم شدن داشته و بنزین را به صورت تصادفی در مسجد پاشیده است.
وی افزود: آتش سوزی هنگامی آغاز شد که وی از فندک سیگار برای روشن کردن محیط مسجد استفاده کرد.
دادستان سوئد برای وی درخواست زندان به مدت 7 سال کرده بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده