ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: ایران هرگز به دنبال حذف عربستان نبوده و نیست

نماینده مجلس: ایران هرگز به دنبال حذف عربستان نبوده و نیست

خانه ملت/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه ایران خواهان حذف عربستان از منطقه نیست گفت: واکنش های مردم منطقه به رویه های غلط آل سعود است و امیدواریم در آینده سعودی ها نسبت به تغییر رویه های اشتباه خود اقدام کنند.
عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادعای جدید اماراتی ها مبنی بر تشکیل کمپینی علیه عربستان از سوی ایران ، اظهار داشت: چنین چیزی صحت ندارد، اگر واکنشی در منطقه صورت می گیرد به این دلیل است که ملت ها در منطقه از اقداماتی که عربستانی انجم میدهد ناراحت هستند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه موضع گیری ملت ها در منطقه علیه رویه های غلط عربستان است، ادامه داد: مردم کشورهای اسلامی منطقه اعتراض های متعددی به رفتارهای دولت آل سعود نشان می دهند که ممکن است موضع گیری آنها عملی نیز بشود اما هیچ ارتباطی به ایران ندارد و از طرف ما ساماندهی نمی شود.

ایران قصد حذف عربستان را ندارد

وی با اشاره به گفته اخیر وزیر امور خارجه کشور در خصوص عربستان تاکید داشت: همان طور ظریف در دیدار با وزیر امور خارجه آلمان عنوان کرد، ایران قصد حذف عربستان از منطقه را ندارد. عربستان کشور در حاشیه خلیج فارس است که نه تنها حذف شدنی هم نیست و باید با پرجا باشد.

عربستان تغییر رویه بدهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در عین حال به رویه های غلط آل سعود انتقاد کرد و اظهار داشت: اما انتظار می رود رفتارهای دولت سعودی در منطقه که مورد اعتراض مردم و ملت ها هم هست تغییر کند. اصلاح این رویه ها موضعی است که مردم منطقه دارند نه حذف عربستان.

به گزارش خانه ملت، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات انتقادات علیه عربستان سعودی را برنامه ریزی شده خواند.

وی گفت: عربستان سعودی با کمپینی دیوانه وار در غرب و ایران بابت شجاعتی که در اعلام مواضع دارد، مواجه شده است، اعراب باید به این حملات پاسخ دهند.

این مقام ارشد دولت امارات اظهار داشت: ایران در این کمپین حضور دارد و به دنبال تسلط بر منطقه است و علاقه ای ندارد با شکست طرح خود که بهار عربی است، مواجه شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده