ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جلوگیری از توزیع سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در مدارس

جلوگیری از توزیع سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در مدارس

فارس/ معاون بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار از نظارت‌های سفت و سخت بازرسان بهداشت در مدارس خبر داد و گفت: از توزیع سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در مدارس جلوگیری می‌شود.

محسن فرهادی گفت: باتوجه به شروع سال تحصیلی 94-95 به تمام بازرسان محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آماده باش اعلام شده و یکی از اولویت‌های کاری آنان در سال جاری نظارت بر بهداشت محیط مدارس و اعزام تیم‌های بازرسی سیار به مدارس برای نظارت بر بوفه‌های مدارس اعلام شده است.

وی افزود: بر این اساس بازرسان موظف شده‌اند بر بهداشت محیط مدارس اعم از آب، فاضلاب، دفع پسماندها، سرویس‌های بهداشتی، سیستم دستشویی‌ها، آبرسانی و آبخوری‌های مدارس، نور و وضعیت روشنایی کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و در کل ایمنی مدارس نظارت کنند.

وی عرضه مواد غذایی در بوفه مدارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: بازرسان بر عرضه مواد غذایی در بوفه‌های مدارس که باید «پایگاه تغذیه سالم» باشند از سه جهت نظارت می‌کنند.

وی افزود: اول از نظر رعایت بهداشت فردی توسط عرضه کنندگان مواد غذایی اعم از اینکه روپوش داشته باشند، آموزش‌های لازم را فراگرفته باشند و دارای کارت بهداشت باشند.

فرهادی بیان داشت: دوم، بازرسی از فضای خود خود بوفه‌هاست که باید مناسب طبخ و عرضه غذا باشد و سوم نظارت بر نوع غذایی است که بوفه‌های مدارس تولید و توزیع می‌کنند.

جلوگیری از توزیع سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در مدارس

معاون بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار ادامه داد: جلوگیری از عرضه سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در این بوفه‌ها یکی از موارد مهم بازرسی‌هاست.

وی افزود: سال تحصیلی گذشته بالغ بر 89 هزار بازرسی دراین زمینه صورت گرفت که خوشبختانه 97.5 درصد بوفه‌ها این مساله را رعایت می‌کردند و فقط شاهد تخلف 2.5 درصد بوفه‌های مدارس در این خصوص بودیم.

وی اظهار داشت: تمرکز بر روی توزیع شیر در مدارس نیز در دستور کار است. زیرا وزارت بهداشت عضو کمیته ملی شیر مدرسه است.

وی تصریح کرد: توزیع شیر بر روی نیمکت دانش آموزان و نمونه برداری از شیرها و تحویل آن به آزمایشگاه‌ها بخشی از بازرسی‌ها خواهد بود.

فرهادی گفت: نظارت بر وضعیت سرمایشی و گرمایشی مدارس در فصل سرما برای جلوگیری از اتفاقات ناگواری که در سال‌های گذشته شاهد آن بودیم وظیفه دیگری است که برای بازرسان تعریف شده است.

وی تعداد تیم‌های بازرسی را 2 هزار تیم اعلام کرد و گفت: طبعا بازرسی از تمام مدارس مستلزم زمان است ولی مطابق سال گذشته این بازرسی‌ها به دقت صورت خواهد گرفت.

معاون بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پایان همکاری مرکز سلامت محیط وکار با سه اداره کل نوسازی، معماری و شهری و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص هرچه بهتر انجام شدن این نظارت‌ها و بازرسی‌ها را مورد تاکید قرارد داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده