ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت بر لزوم افزایش صادرات محصولات لبنی تاکید دارد

حسن رکنی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران زنجان افزود: در حال حاضر بیش از 9 میلیون تن شیر در کشور تولید می شود.
وی یادآورشد: بخش اعظم شیر تولیدی به مصرف داخل می رسد و 500 تا 600 هزار تن آن صادر می شود.
رکنی اظهار کرد: کشور هم اکنون نیازمند افزایش تولید شیر و محصولات لبنی برای گسترش سطح صادرات این تولیدات است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: هم اکنون رقابت سختی میان کشورهای مختلف برای افزایش صادرات محصولات لبنی و شیر وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: در این موقعیت رقابتی باید شرایط را به گونه ای پیش برد که بتوان مقدار صادرات شیر و محصولات لبنی را افزایش داد.
رکنی ادامه داد: دولت برای افزایش تولید شیر و محصول لبنی در تلاش برای ایجاد مشوق صادراتی است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: از همین رو به تازگی، درخواستی که وزیر جهاد کشاورزی به مجموعه بالا دستی، هیات دولت داده و درخواست مشوق صادراتی کرده و کلیات آن پذیرفته شده است.
وی اضافه کرد: در این مشوق صادراتی، به طور مشخص با هدف اینکه شیر خشک مازادی که در کشور تولید می شود، صادر شود، مد نظر قرار گرفته است.
رکنی با بیان اینکه این طرح در آینده نزدیک عملیاتی می شود، ابراز کرد: این موضوع در تعادل بخشی عرضه و تقاضای شیر کمک موثری می تواند داشته باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: از اول خرداد نیز شیر مازادی که در بازار وجود دارد، از سوی تعاون روستایی کشور خریداری می شود.
وی افزود: ما به دنبال خرید شیر نیستم و در وهله نخست تلاش می کنیم که خرید و صادرات توسط واحدهای تولیدی و فرآوری انجام شود.
رکنی یادآورشد: بنا بر هر دلیلی اگر مقداری از شیر جذب نشود، دولت وظیفه خود می داند که حمایت های خود را از تولید کننده داشته باشد تا ما استمرار تولید را در واحدهای تولیدی داشته باشیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: موضوعی که مسلم است، دولت می خواهد یک اعتباری را قایل شود که این اعتبار خود می تواند مشوق صادراتی، یارانه یا هر کمک دیگری باشد.
وی تاکید کرد: در صورتی که شیر مازاد از کشور خارج شود علاوه بر فعال سازی واحدهای تولیدی، می تواند مقدار تولید را به سمت بهینه و کیفی سازی سوق دهد و صادرات نیز در ارز آوری کشور و پویایی بیشتر واحدهای موجود موثر است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی به همراه وزیر جهاد کشاورزی سفر یک روزه به زنجان داشت تا در مراسم بهره برداری آبیاری تحت فشار در یک هزار و 505 هکتار، یک واحد پرورش و اصلاح گوسفند افشار، کلنگ زنی یک مجتمع گاوداری و افتتاح دو هزار و 300 هکتار از شبکه پایاب سد گلابر شرکت کند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده