ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تنها محدودیت پذیرفته شده در مسئله تحقیق و توسعه هسته ای از زبان صالحی

تنها محدودیت پذیرفته شده در مسئله تحقیق و توسعه هسته ای از زبان صالحی

باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان انرژی اتمی پیرامون مسئله تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد.

"علی اکبر صالحی" رییس سازمان انرژی اتمی ایران در ارتباط با روند رو به رشد "بخش R&D" اظهار داشت: بخش R&D (برنامه تحقیق وتوسعه) ما به خوبی در حال پیشروی است و ما برای اورانیوم سانتریفیوژهای گازی بکار می‌گیریم و از برخی سانتریفیوژها برای ایزوتوب‌های پایدار و از برخی دیگر در حوزه سلامت بهره می بریم.

رییس سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد: تنها محدودیتی که ما در "بخش R&D" پذیرفته ایم اندازه زنجیره شاهد ماست؛ که تا 80 ماشین در زنجیره شاهد را به جای بیش از 100 ماشین پذیرفته‌ایم.

"علی‌اکبر صالحی" پیش از این درگفت‌وگویی پیرامون مسئله تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای کشورمان پس از برجام اظهار داشت: حدود 20 هزار ماشین داشتیم که 10 هزار عدد آن ها کار غنی سازی را انجام نمی دادند ولی 10 هزار عدد دیگری فعالیت و غنی سازی را انجام می دادند که آن ها را به 6 هزار رساندیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که ده هزار ماشینی که در سابق وجود داشت عمدتاً در حال چرخش نبودند، اظهار داشت: آن ها فقط نصب شده بودند و برای غنی سازی به کار گرفته نمی شدند.

صالحی با بیان این که در غنی سازی تعداد ماشین ها را از 9 هزار و اندی به 6 هزار رساندیم ادامه داد: لذا 5 هزار ماشین در حال غنی سازی هستند بنابراین حدود 3 هزار و اندی ماشین را کم کرده ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: صنعت هسته ای ما امروز متوقف نشده و حتی سرعت هم گرفته است هم چنین ما در بخش صنعت یک سری قراردادها را امضا کرده ایم که در زمان اکتشاف و استخراج سنگ اورانیوم عناصر نادر خاکی را نیز استخراج کنیم و آنها را از اورانیوم جداسازی کنیم تا بتوانیم اورانیوم را با قیمت جهانی وارد بازار کنیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X