تنها محدودیت پذیرفته شده در مسئله تحقیق و توسعه هسته ای از زبان صالحی

تنها محدودیت پذیرفته شده در مسئله تحقیق و توسعه هسته ای از زبان صالحی

باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان انرژی اتمی پیرامون مسئله تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد.

"علی اکبر صالحی" رییس سازمان انرژی اتمی ایران در ارتباط با روند رو به رشد "بخش R&D" اظهار داشت: بخش R&D (برنامه تحقیق وتوسعه) ما به خوبی در حال پیشروی است و ما برای اورانیوم سانتریفیوژهای گازی بکار می‌گیریم و از برخی سانتریفیوژها برای ایزوتوب‌های پایدار و از برخی دیگر در حوزه سلامت بهره می بریم.

رییس سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد: تنها محدودیتی که ما در "بخش R&D" پذیرفته ایم اندازه زنجیره شاهد ماست؛ که تا 80 ماشین در زنجیره شاهد را به جای بیش از 100 ماشین پذیرفته‌ایم.

"علی‌اکبر صالحی" پیش از این درگفت‌وگویی پیرامون مسئله تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای کشورمان پس از برجام اظهار داشت: حدود 20 هزار ماشین داشتیم که 10 هزار عدد آن ها کار غنی سازی را انجام نمی دادند ولی 10 هزار عدد دیگری فعالیت و غنی سازی را انجام می دادند که آن ها را به 6 هزار رساندیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که ده هزار ماشینی که در سابق وجود داشت عمدتاً در حال چرخش نبودند، اظهار داشت: آن ها فقط نصب شده بودند و برای غنی سازی به کار گرفته نمی شدند.

صالحی با بیان این که در غنی سازی تعداد ماشین ها را از 9 هزار و اندی به 6 هزار رساندیم ادامه داد: لذا 5 هزار ماشین در حال غنی سازی هستند بنابراین حدود 3 هزار و اندی ماشین را کم کرده ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: صنعت هسته ای ما امروز متوقف نشده و حتی سرعت هم گرفته است هم چنین ما در بخش صنعت یک سری قراردادها را امضا کرده ایم که در زمان اکتشاف و استخراج سنگ اورانیوم عناصر نادر خاکی را نیز استخراج کنیم و آنها را از اورانیوم جداسازی کنیم تا بتوانیم اورانیوم را با قیمت جهانی وارد بازار کنیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنها محدودیت پذیرفته شده در مسئله تحقیق و توسعه هسته ای از زبان صالحی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X