ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات ریاست کدام آیت الله؟

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ ریاست کدام آیت الله؟

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز چهار شنبه به شرح زیر می باشد.

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان « ریاست کدام آیت الله؟»نوشت: بسیاری از کارشناسان سیاسی اعضای لیست «خبرگان مردم» که منتسب به آیت‎الله هاشمی رفسنجانی است را گزینه‌های مطرح برای اعضای هیات رئیسه و ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری تصور می‌کنند و برخی دیگر از کارشناسان سیاسی نیز اعضای لیست «جامعتین» را گزینه‌های احتمالی ریاست می‌دانند.

جوان –این روزنامه در مطلبی با عنوان «برجام روانی » نوشت:«گرچه تحریم‌های بانکی برداشته شده و همکاری‌های بانکی آغاز شده است، اما برای زدودن جو روانی به‌جا مانده از دوران تحریم در این زمینه، نیازمند تلاش مضاعفی هستیم.» این گزاره بخشی از سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در نشست خبری با نخست‌وزیر ایتالیاست.که به صراحت اعلام و اعتراف می‌کند که تحریم‌ها در عمل همچنان پابرجاست ولو اینکه روی کاغذ برداشته شده باشد. خواه این ماندگاری تحریم‌ها ناشی از «جو روانی» به تعبیر ایشان باشد یا کارشکنی و فشار غربی‌ها در مسیر اجرای برجام.

جوان –این روزنامه د رمطلبی با عنوان « آبرویی که اصلاح‌طلبان هزینه حمله به شورای نگهبان کردند،» نوشت: از جنبه سیاسی و انتخاباتی ماجرای «مینو خالقی» یکی از منتخبان انتخابات مجلس اصفهان پایان یافته است. فصل‌الخطاب در این زمینه، شورای نگهبان است و این مرجع هم صلاحیت او را رد و نام او را از لیست منتخبان اصفهان خارج کرده و از این جهت دیگر حرفی باقی نمی‌ماند.

قانون- این روزنامه در گزارشی با تیتر «تقابل دولت و مجلس گُر گرفت» به اختلاف میان دولت و مجلس در تعیین نرخ بنزین اشاره کرد.

ایران-این روزنامه در یادداشتی زیر تیتر «پرهیز از نگاه سیاسی به یارانه هدفمند» به برخی انگیزه های سیاسی در مجلس برای مخالفت با دولت در موضوع یارانه ها اشاره کرد.

ابتکار – این روزنامه در گزارشی با عنوان «جناح مضطرب!» اصولگرایان را بدون وحدت توصیف کرد و همین موضوع را دلیل پیروز نشدن این طیف سیاسی در انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی دانست. به نوشته ابتکار، در ابتدا بزرگان اصولگرا تلاش کردند که مانع انتشار اخبار اختلافات درون سازمانی ناشی از عدم اتحاد و انسجام بین خود شوند اما برخی از آنها خواسته یا ناخواسته اقدام به رسانه ‌ای کردن این مهم کردند.

مردم سالاری- این روزنامه در گفت‌ وگو با فعالان سیاسی اصولگرا، به تحلیل نتایج انتخاباتی اصولگرایان پرداخت و نوشت: نتیجه انتخابات هفتم اسفندماه هنوز برای اصولگرایان هضم نشده است! این را می‌ شود از اظهارنظرهای گاه به گاهشان فهمید که در حال بررسی ‌علل شکست‌شان در تهران هستند.

همشهری– این روزنامه با اشاره به عنوان ثبت رکورد جهانی در حفاری متروی تهران، آورد: رکورد حفاری در یکی از تونل ‌های خط6 متروی تهران، از مرز 700متر در طول یک هفته گذشت.

شرق- این روزنامه با اشاره به عنوان سعید مرتضوی محکوم می‌شود؟ آورد: بابک زنجانی در ارتباط با شکایت بانک مسکن و تأمین اجتماعی محکوم نشده است؛ برخی آن را خبری خوشحال‌کننده برای سعید مرتضوی، دانسته‌انداز آن جهت که شاید این بخش پرونده مختومه شده است و مرتضوی هم در این رابطه محکوم نشود.

آرمان– این روزنامه در گزارشی با عنوان زنگ خطر در ولنجک!، با اشاره به مهمانی عیدانه دکتر احمدی نژاد در ولنجک و عدم استقبال از آن نوشت: شاید تنها رئیس‌جمهوری باشد که از خرداد60 به بعد دارای پرونده قضائی باشد و کماکان به فعالیت‌های سیاسی خود البته در جایگاه غیررسمی ادامه می‌دهد. او در میان روسای جمهور پس از سال 60 رکورد‌دار است و آن هم نداشتن محبوبیت پس از پایان ریاست‌جمهوری‌اش است

آرمان - حجت الاسلام رسول منتجب‌نیا گفت : آرای خاکستری رمز پیروزی اصلاحات بود.

آفتاب یزد- این روزنامه در خبری نوشت :شورای شهر تهران در باره قطع درختان هتل شیان!به قالیباف شهردار تهران تذکر داد.

وقایع اتفاقیه - حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی در گفت‌وگو با این روزنامه تاکید کرد: اصولگرایان خودزنی می‌کنند.

جوان- این روزنامه دریادداشتی با عنوان « طرح برجام موشکی زیر سایه‌ ناتو؟!» نوشت: هرچند ظریف و دیگر مقامات رسمی ایران مشخص کرده‌اند که در مورد برنامه موشکی ایران نمی‌توان انتظار برجامی را داشت اما به نظر می‌رسد که برخی به لطایف الحیل و با عناوین و بهانه‌های مختلف سعی در به روز کردن برجام موشکی دارند. یکی از این لطایف الحیل موضوع تلاش عربستان برای کشاندن ناتو به منطقه در برابر ایران و ایجاد تعهدات الزام‌آور برای ناتو علیه ایران است.

آرمان- این روزنامه در مطلبی با عنوان « باز هم توهین قاضی پور به زنان؟! » نوشت : داستان قاضی پور نماینده ارومیه و زنان به تدریج در حال تبدیل شدن به رمانی مفصل است؛ گویا نماینده ارومیه حتی در دفاع از خود هم بار دیگر سخنانی بر زبان می‌آورد که مصداق توهین به زنان است.

شرق – این روزنامه درمطلب با عنوان « حمله به معاون روحانی، برای سفری که نرفت!»با اشاره به انتقادات تند برخی رسانه‌های مخالف دولت علیه شهین مولاوردی برای سفری که نرفته بود نوشت : دلواپسان منتقد حضور احتمالی معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری دولت یازدهم در کنفرانس مقام زن در نیویورک، چشم خود را بر حضور آلیا و بهمنی در این اجلاس بستند و حتی از آنها گزارشی هم نخواستند. براساس این گزارش فاطمه آلیا و مهناز بهمنی از گفت وگو در این باره خوداری کردند

جام جم – این روزنامه در گزارشی درباره همایش های روان شناسی و ناکارآمد بودن آنها پرداخت و نوشت: بسیاری از متخصصان تاکید دارند که اغلب سمینارهای روان‌شناسی، غیرعلمی است و صرفا با هدف کسب سود، برگزار می‌شود

آرمان – کاظمی وزیر کار دولت سابق د رگفت وگو با این روزنامه درباره بازگشت احمدی نژاد گفت: احمدی‌نژاد دوست دارد همیشه در فضای رسانه‌ای حضور داشته باشد. او با پاسخ‌های مبهم و سوال برانگیز استفاده می‌کند افکار عمومی را در یک حالت «خوف و رجاء» نگه می دارد. کاظمی گفت: باید دوره ریاست‌جمهوری را شش یا هفت ساله کنیم ...در چنین شرایطی یک رئیس‌جمهور دغدغه دوباره انتخاب شدن توسط مردم را نخواهد داشت.

کیهان - در حالی که رسانه‌های اصلاح‌طلب بانی معرفی عارف برای ریاست مجلس و کنار زدن لاریجانی در چند هفته اخیر بوده‌اند، میرلوحی مدعی شد «جریان مقابل تقابل عارف و لاریجانی برای ریاست مجلس را دامن می‌زند تا به اختلاف میان دو جریان اصلاح‌طلبان و اعتدال دامن بزند».میرلوحی گفت: به نظر می‌رسد آقای لاریجانی فراکسیون رهروان را تشکیل خواهد داد و در چنین شرایطی موضوع چندان روشنی نیست که مطهری هم فراکسیون تشکیل بدهد.در همین حال زمانی مشاور رئیس مجلس، از دیدار 200 تن از منتخبان مجلس دهم با لاریجانی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده