ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر علوم: برجام دیپلماسی علمی ایران را فعال تر کرد

وزیر علوم: برجام دیپلماسی علمی ایران را فعال تر کرد

ایرنا/ وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت: پس از برجام، دیپلماسی علمی جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته فعال شده است.

محمد فرهادی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هیات های علمی مختلفی از کشورهای جهان در رده وزرا و یا مراکز دانشگاهی پس از برجام به ایران سفر کرده اند.
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری افزود: همچنین در کنفرانس علوم و آموزش عالی کشورها ملاقات های متعددی داشتیم و تفاهم نامه هایی نیز با کشورهای پیشرفته در زمینه همکاری های علمی منعقد شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه رفت و آمدهای هیات های دانشگاهی نیز افزایش یافته است به گونه ای که یا از سایر کشورها به ایران می آیند و یا اعضای هیات های علمی دانشگاه ها به سایر کشورها در راستای برقراری تفاهم نامه های علمی سفر می کنند.
فرهادی خاطرنشان کرد: همچنین در زمینه های آموزشی، تبادل استاد و دانشجو و اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک همچون پروژه اخیر همکاری ایران، آلمان و فرانسه اقدامات مناسب و مطلوبی صورت گرفته است.
وی یادآور شد: معتقدم در دوران پسا تحریم تاسیس مراکز آموزشی مشترک و انتقال تکنولوژی های علمی شتاب بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت.
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری تصریح کرد: پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر به سبب ظرفیت های خالی دانشگاه ها از جمله برنامه هایی است که در این دوره بدان اهتمام داریم.
وی در ادامه در مورد وضعیت بورسیه های کشور نیز اظهار داشت: پرونده بورسیه های بسته شده است.
فرهادی در ادامه در مورد رشته های غیرمجاز دانشگاه آزاد نیز گفت: کمیته 5 نفره دفتر گسترش آموزش عالی در حال بررسی رشته های غیرمجاز دانشگاه آزاد است و همچنان این کمیته کار خود را ادامه می دهد.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد موظف به ارائه ضوابط لازم به این کمیته 5 نفره و دریافت مجوز برای رشته های غیرمجاز است، افزود: تعدادی از رشته ها بررسی و شرایط و ضوابط ارائه مجوز به دانشگاه آزاد اعلام شده و تعدادی دیگر نیز در کمیته 5 نفره در حال بررسی است.
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: هم اکنون کمیته 5 نفره همچنان در حال بررسی است و فرصت کافی هم به دانشگاه آزاد در این زمینه داده شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X