ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیوارهای امنیت با ازدواج سفید فرو می ریزد

دیوارهای امنیت با ازدواج سفید فرو می ریزد

طنین یاس/ در ازدواج سفید تشریفات ازدواج به صورت کامل نادیده گرفته شده است و در آن دیوارهای امنیت برای دو نفر فرو ریخته است.
طیبه توکلی حامد در رابطه با فلسفه ازدواج گفت:ازدواج یکی از مواردی است که در تمام جوامع از گذشته تا به حال همواره با تشریفات خاصی همراه بوده است این تشریفات ازسویی برای امرازدواج و ازسوی دیگربرای حفظ نسل ها صورت می گیرد.

کارشناس امور تربیتی و تبلیغ مدیریت حوزه علمیه خواهران کرمان افزود: این رسومات در حالی است که با رایج شدن ازدواج سفید تشریفات ازدواج به صورت کامل نادیده گرفته شده است و در آن دیوارهای امنیت برای دو نفر فرو ریخته است.

این استاد دانشگاه آزاد عنوان داشت:متاسفانه ازدواج سفید در بعضی از شهرهای بزرگ ایران به ویژه تهران در حال رواج یافتن است این نوع از ازدواج به دلیل ثبت نشدن اسامی افراد درشناسنامه ها ((ازدواج سفید)) نام گرفته است.

توکلی حامد خاطر نشان کرد: زندگی مشترک این افراد که با ازدواج سفید صورت می گیرد بدون خواندن خطبه عقد یا صیغه موقت، زیریک سقف مشترک زندگی می کنند اگر چه دوستان نزدیک و خانواده هایشان می دانند که این دو زندگی مشترکی را بدون رعایت شرایط مرسوم آن در جامعه شروع کرده اند اما آن ها در تعاملات رسمی در بسیاری از موارد اعلام نمی کنند که بدون خواندن عقد داعم زیر یک سقف رفته و زندگی مشترکشان را شروع کرده اند.

این استاد دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه ازدواج سفید به نوعی ازدواج وارداتی هم نام دارد ادامه داد:.ازدواج های سفید ازدواج های شیوه ای رایجی هستند که نخستین بار در کشورهای توسعه یافته صورت گرفته اند که به آن ازدواج عرفی گفته می شود. در این نوع ازدواج دختران و پسران بدون رفتن به کلیسا زندگی مشترکشان را شروع می کنند.

توکلی حامد در ادامه اذعان کرد: به گفته ای دکترسعید محیط فر در سال 1379 میلادی حدود چهل درصد کسانی که باهم زندگی می کردنند ازدواج های ثبت شده داشته اند و بقیه ی زوج ها ازدواج عرفی داشتند و شیوه های سنتی را درازدواج رعایت نمی کردند.

کارشناس امور تربیتی و تبلیغ مدیریت حوزه علمیه خواهران کرمان تشریح کرد:ازدواج سفید پدیده ای نامتعارف ونا آشنا است که به تازگی در ایران هم رواج یافته است این پدیده نخستین بار در آمریکا در جنبش آزادی زن برگزار شد این جنبش با هدف برگزاری ایجاد تغییراتی درعوامل اجتماعی،اقتصادی وبا هدف برگزاری شرایط عادلانه برای زنان برگزار شد.

این استاد دانشگاه آزاد افزود:در ازدواج سفید هیچ شرط و ثبت قانونی وجود ندارد و زن و مرد درهر لحظه که بخواهند باهم هم خانه می شوند ودر هر لحظه که مایل نباشند از این رابطه جدا می شوند

وی با تاکید برفراهم کردن راهکارهای برچیده شدن ازدواج های سفید عنوان کرد: اطلاع دادن به خانواده ها و محکم کردن بنیان خانواده می تواند در این زمینه نمونه رفتاری فرهنگی در مقابل این آسیب عجیب باشد و باید جوانان را به این سمت سوق دهیم که آرامش در ازدواج پایدار است و این نوع ازدواج یک نوع دید وارداتی است که نمی شود آرامش و امنیت را برای خانواده ایرانی به همراه داشته باشد.

وی افزود:زمانی می رسد مردمی که این نوع ازدواج را برمی گزینند نسل حلال شان از بین می رود و حرام زاده می شوند.

توکلی حامد درپایان گفت:با توجه به وضعیت موجود در زمینه رشد منفی ازدواج و رشد طلاق ها درکشور ما به خصوص در شهر های بزرگ همچنین رشد پدیده هایی چون( ازدواج سفید،خانه های مجردی و هم خانه ها) زنگ خطر به صدا در آمده و باید مردم ومسعولین این امر را جدی بگیرند و برای مقابله با این پدیده ها که کانون خانواده را متزلزل می کند و فساد و بی بندو باری را به وجود می آورند اقدام جدی و با برنامه ای داشته باشند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده