ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طبیب زاده: گشت و گذار "جک استراو" در ایران را به عنوان جاسوسی تلقی می‌کنیم

طبیب زاده: گشت و گذار "جک استراو" در ایران را به عنوان جاسوسی تلقی می‌کنیم

نسیم/ یک نماینده مجلس گفت: گشت و گذار "جک استراو" در ایران را به عنوان جاسوسی در کشور تلقی می‌کنیم.

زهره طبیب زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار«نسیم» ضمن اشاره به سفر جک استراو وزیرخارجه اسبق انگلیس به ایران اظهار داشت: با توجه به سوابقی که دولت انگلیس در تخاصم آشکار با ایران در طول صد ساله اخیر داشته و با توجه به اینکه این شخصیت‌های سیاسی سوابقی در ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت داشتند و مخصوصا ایشان نقش مستقیم در رابطه با ارجاع داشته و با توجه به اینکه ایشان وزیر امور خارجه بوده و در جریان اولین برخورد ظالمانه درارتباط با برنامه هسته‌ای ایران و نقش مستقیم به عنوان نماینده انگلیس در این ماجرا در سه نفر نماینده اروپا و مذاکره کنندگان اروپایی داشته شخصیتی عادی نیست که حالا اگر استعفا دهد نافی مسئولیت های گذشته‌ باشد و به عنوان شخصیت عادی تلقی شود؛ این تیپ افراد درعرف بین الملل افرادی نیستند که شخصیت‌های عادی داشته و حکم گردشگر داشته باشند.

وی افزود: اینها که در نظام سلطنتی انگلیس بودند دقیقاً بعد از اینکه مستقیماً از صحنه سیاسی کنار گذاشته می‌شوند به انحاء مختلف ممکن است در خدمت سازمان‌های جاسوسی غرب قرار داشته باشند و هیچ بعید نیست؛ چون به دلیل شناختی که از مسائل پشت پرده‌های سیاست آن کشور اروپایی مثل انگلیس دارند تا آخر زندگی‌شان رها نمی‌شوند.
طبیب زاده با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نمی‌توانیم این فرد را یک فرد عادی تلقی کرده و حضور ایشان در شهرهای مختلف را به عنوان گردشگر عادی قلمداد کنیم اظهار داشت: چرا ایشان در 50 سال اخیر به عنوان گردشگر نیامده در این کشور و الآن سر و کله ایشان پیدا شده و یادش افتاده که باید به عنوان گردشگر نقاط مختلف ایران را ببینید؛ من فکر می‌کنم حضور آقای استرا در این شرایط در شهرهای مختلف ایران بی حکمت نیست و ایشان آمده تا از نزدیک شرایط فرهنگی سیاسی اجتماعی و اقتصادی ایران را رصد کند و زمینه‌های نفوذی که مقام معظم رهبری به آن هشدار دادند، با یک مطالعه میدانی زمینه‌های نفوذ را باز کند واز این ابزار استفاده می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سوابق چنین اقداماتی توسط کشورهای استعماری گفت: حضور افراد و مسیونرهای مذهبی به عنوان عوامل استعمار در کشورهای مختلف از یادمان نمی‌رود؛ تحت عنوان گردشگر،تاریخ نویس و باستان شناس می‌آمدند و تمام منابع مالی کشورهای جهان سوم ر


ا بررسی می‌کردند و بعد هیئت‌های اقتصادی یا نظامی و یا سیاسی‌شان برای غارت اموال کشورهای در حال توسعه و کشورهای عقب نگهداشته شده می آمدند؛ بنابراین باید حضور ایشان را در سناریوی موسوم به پس از برجام که رهبری به آن هشدار دادند تلقی کنیم.

طبیب زاده با بیان اینکه ما هیچ اعتمادی به انگلیس و انگلیسی‌هایی که سال‌ها در خدمت اهداف استعماری انگلیس بودند نداریم خاطرنشان کرد: مثل اینکه یزید مطرح کند که ازاعمالش در مورد امام حسین(ع) برائت می‌جوید و از عملکرد جنایتکارانه‌اش صرف نظر کرده است؛ سال‌ها تحریم هسته‌ای ایران در اثر فعالیت‌های امثال ایشان بوده که الآن منجر به دادن امتیازات در صنعت هسته‌ای به دشمنان شده و آقای استراو یکی از شخصیت‌هایی است که به طور مستقیم در مذاکرات هسته‌ای گذشته نقش داشته است؛همچنین مذاکرات هسته ای ما برای از بین بردن پیشینه‌ای که در شورای امنیت تحت عنوان قطعنامه‌های مختلف علیه ایران انجام شده و همین قطعنامه‌ها برای آمریکایی‌ها و برای تحریم‌های بیشتر واجماع بین المللی علیه ایران دستاویز شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه آقای استراو یکی از حلقه‌های بسیار مهم و اساسی تحریم‌ها علیه ایران است گفت: ما الآن می‌توانیم این رابپذیریم که ایشان بگوید که من برای حضورم در ایران مقاصد صلح‌آمیز دارم؟ کسی که عامل بسیاری از مشکلات مردم ایران در5 سال اخیر و تحریم‌های سخت و ظالمانه علیه ایران بوده است؛ ایشان طبعاً نمی‌تواند از آنچه که در گذشته عمل کرده برائت پیدا کند وما چیزی در مورد اصلاح رویکرد انگلیس و یا امثال ایشان در مسئولیت‌های مشابه را نمی‌بینیم که به اظهارات این فرد اعتماد کنیم.

وی در همین زمینه تصریح کرد: مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود؛ بنابراین گشتن ایشان در ایران را به عنوان جاسوسی در داخل کشور تلقی می‌کنیم و نمی‌توانیم از این مسئله به راحتی بگذریم.
طبیب زاده با بیان اینکه اگر قرار باشد دلواپسی یک چیز منفی باشد من فکر می‌کنم که مقام معظم رهبری در رأس دلواپسان هستند خاطر نشان کرد: وقتی ایشان در پیام اخیرشان صراحتاً مطرح می‌کنند که برجام نقاط نفوذ و ضعف های ساختاری دارد که اگر دقت نشود و عملکرد دشمن رصد نشود تبدیل به آسیب‌های بزرگی برای انقلاب در حال فعلی و آینده ایجاد خواهد کرد؛ چه کسی در نظام از این حد دلواپسی فراتر و نکات عمیق‌تری مطرح کرده است؟

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات برخی جراید علیه تجمعات اعتراضی مخالف با حضور جک استراو در ایران اظهار داشت: از روزنامه های زنجیره ای زردی که ‌در خدمت اهداف آمریکا هستند انتظار نمی رود نسبت به کسانی که دلشان برای انقلاب می‌تپد و نگران این هستند که دشمن از منافذ نفوذی که برجام ایجاد کرده وارد شود، نسبت به دغدغه مندان در انقلاب کینه و حالت خصمانه خود را ادامه ندهند و ما این اظهارات را از جمله اظهارات روزنامه‌های زنجیره‌ای زرد و در خدمت اهداف آمریکا قلمداد می‌کنیم و به نظر من اظهارات آنها اصلاً ارزش پرداختن ندارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X