ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز بررسی اساسنامه اتحادیه سراسری کانون های وکلا

آغاز بررسی اساسنامه اتحادیه سراسری کانون های وکلا

مهر/ رئیس کانون وکلای مرکز از آغاز بررسی اساسنامه اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) برای برخی تغییرات ساختاری خبر داد.

نجفی توانا در مورد دستور جلسه هیئت مدیره کانون وکلای مرکز گفت: یکی از دستورات موضوع بررسی اساسنامه اسکودا بود. قرار است پیشنهاد کانون وکلای مرکز مبنی بر اداره اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) توسط هیئت مدیره و تصمیمات جمعی مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرد برای همین به تمامی کانون ها گفته ایم نظرات خود را در مورد تغییر اساسنامه اعلام کنند.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که اسکودا باید بر اساس خرد جمعی اداره شود در حالی که هم اکنون بیشتر تصمیمات فردی است. حالا هم کانون مطالعاتش را آغاز کرده و هم روسای کانون ها پیشنهادات خود را ارائه می کنند تا به نتیجه برسیم.

به گزارش خبرگزاری مهر ۲۳ مهرماه سال جاری جلسه ای با حضور اعضای هیئت مدیره کانون وکلای مرکز برگزار شد که نجفی توانا رئیس کانون وکلای مرکز اعلام کرد که یکی از دستورات جلسه پیشنهادی بوده که قرار است به اسکودا بدهیم و بر اساس آن با تغییر در اساسنامه اتحادیه سراسری کانون های وکلای کشور، اسکودا به صورت هیئت مدیره ای اداره شود.

گفته های نجفی در حالی بود که بهمن کشاورز رئیس اسکودا گفت: قبلا هم این پیشنهاد مطرح شده بود اما هم اکنون اسکودا توسط شورایی ۲۴ نفره که نمایندگان کانون های وکلا در سراسر کشور هستند اداره می شود و تصمیمات کلان هم با هیئت عمومی است.

در مورد این پیشنهاد هم بدیهی است که اگر جزئیات دقیق و تفصیلی آن عنوان شود در شورای اجرایی و هیئت عمومی مورد بحث قرار می گیرد و اگر آرای کافی داشت نسبت به تغییر اساسنامه اقدام می کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده