چمران: ساخت بیمارستان هسته ای در شورا مطرح نشده بود

چمران: ساخت بیمارستان هسته ای در شورا مطرح نشده بود

مهر/ رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتقادات اعضای شورای شهر مبنی بر عدم تصویب ساخت بیمارستان هسته ای در شورا، گفت: ساخت بیمارستان نیاز به تصویب کمیسیون ماده ۵ داشت.

روز گذشته تذکر اعضای شورای شهر تهران در خصوص ساخت بیمارستان هسته ای در بوستان ولایت جلسه شورا را تحت تأثیر قرار داد و تذکرات بسیاری را به همراه داشت. رحمت‌الله حافظی دراین باره گفت: شهرداری تهران باید طرح ساخت بیمارستان هسته‌ای آن هم در بوستان ولایت را به شورا و کمیسیون ماده ۵ می‌آورد.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: ساخت هر تخت بیمارستان ۲۰ میلیون هزینه لازم است و این در حالی است که برای ساخت تخت‌های خاص از جمله آی‌سی‌یو حدود ۷۵۰ میلیون تومان هزینه لازم است و برای ساخت یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی ۶۰ میلیارد تومان هزینه لازم است و ما نگفتیم که ساخت این بیمارستان را قبول نداریم؛ اما شهرداری برای ساخت این بیمارستان آن هم در بوستان ولایت باید طرح را به شورا و کمیسیون ماده ۵ می‌آورد.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در همین رابطه به خبرنگار مهر گفت: نیاز بود که ساخت بیمارستان در کمیسیون ماده ۵ تصویب شود.

وی افزود: در این باره بحث شد و پاسخ هایی نیز داده شد از جمله اینکه این موضوع در برنامه پنج ساله تبیین و پیشنهاد شده، اما بهتر بود که در شورا هم مطرح می شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: چنین مسئله مهمی باید قبلا باز می شد و توضیح داده می شد تا دوستان شورا اطلاعاتی از قبل می داشتند.

چمران افزود: با این حال انشاءالله امیدواریم بیمارستان هر چه سریع تر آماده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دو نکته مهم درباره این بیمارستان وجود دارد، اول اینکه این بیمارستان تخصصی و پژوهشی با محوریت هسته ای است و دیگر اینکه وزارت بهداشت و درمان و سازمان انرژی هسته ای در ساخت این بیمارستان سرمایه گذاری می کنند و شهرداری با ارائه زمین و امکانات، ساخت آن را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: این همکاری مشترک بسیار ارزشمند است و باید در تقویت آن کوشید.

چمران در ادامه با اشاره به موقعیت مکانی بیمارستان هسته ای گفت: مکان ساخت این بیمارستان در نقطه ای از تهران معین شده که آن نقطه امکانات کمتری نسبت به بسیاری از مناطق تهران دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: این بیمارستان پروژه ای ملی و فراملی است، اما باعث تحرک در منطقه و آبادانی بیشتر آن خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چمران: ساخت بیمارستان هسته ای در شورا مطرح نشده بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X