رییس سازمان ملی استاندارد: نوع خودروهای وارداتی ابتدا باید تایید شود بنز هم ممکن است استانداردهای ما را نداشته باشد

رییس سازمان ملی استاندارد: نوع خودروهای وارداتی ابتدا باید تایید شود/ بنز هم ممکن است استانداردهای ما را نداشته باشد

ایلنا/ یکی از مواردی که مشاهده کردیم این بود که 2 سال بود که تولید یکی از مدل های بنز متوقف شده بود و ما نیز نمی‌توانستیم تایید نوع آن را بگیریم پس می بینیم که این موضوع به برند خاص و نوع کلاس خودرو هیچ ارتباطی ندارد .
نیره پیروزبخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که خودروهای وارداتی را چطور با استاندادهای ایران انطباق می‌دهید ؟ اظهار داشت : خودروهای وارداتی نیز بر اساس استانداردهای 52 گانه‌ای که کیفیت هر کالایی را بر اساس آن مورد پایش قرار می‌دهیم بررسی می‌شوند.

وی ادامه داد: البته در ابتدا باید این خودروها تایید نوع شوند تا بتوانیم کنترل‌ها را انجام دهیم و پس از آن خودرویی وارد کشور شود.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران افزود : هر ماهه سایت سازمان توسعه تجارت ایران ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایت سازمان استاندارد را در مورد خودروهایی که به تایید سازمان محیط زیست رسیده اند و تایید نوع شده‌اند به روز می‌کنیم و هر خودرویی در این سایت‌ها قید شده باشد مورد قبول واقع می‌شوند و می‌توانند وارد کشور شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی از خودروهای کلاس بالا که دارای استانداردهای جهانی هستند به تایید استاندارد ایران نمی‌رسند، گفت: این موضوع درست است زیرا این خودروها تایید نوع نشده بودند و در سایت ما هم اسم آنها قید نشده بود این در حالی است که باید کل استانداردها بر روی آن پیاده شود .
پیروزبخت تصریح کرد: یکی از مواردی که مشاهده کردیم این بود که 2 سال بود که تولید یکی از مدل‌های بنز متوقف شده بود و ما نیز نمی‌توانستیم تایید نوع آن را بگیریم پس می‌بینیم که این موضوع به برند خاص و نوع کلاس خودرو هیچ ارتباطی ندارد .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس سازمان ملی استاندارد: نوع خودروهای وارداتی ابتدا باید تایید شود بنز هم ممکن است استانداردهای ما را نداشته باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X