ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رییس سازمان ملی استاندارد: نوع خودروهای وارداتی ابتدا باید تایید شود بنز هم ممکن است استانداردهای ما را نداشته باشد

رییس سازمان ملی استاندارد: نوع خودروهای وارداتی ابتدا باید تایید شود/ بنز هم ممکن است استانداردهای ما را نداشته باشد

ایلنا/ یکی از مواردی که مشاهده کردیم این بود که 2 سال بود که تولید یکی از مدل های بنز متوقف شده بود و ما نیز نمی‌توانستیم تایید نوع آن را بگیریم پس می بینیم که این موضوع به برند خاص و نوع کلاس خودرو هیچ ارتباطی ندارد .
نیره پیروزبخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که خودروهای وارداتی را چطور با استاندادهای ایران انطباق می‌دهید ؟ اظهار داشت : خودروهای وارداتی نیز بر اساس استانداردهای 52 گانه‌ای که کیفیت هر کالایی را بر اساس آن مورد پایش قرار می‌دهیم بررسی می‌شوند.

وی ادامه داد: البته در ابتدا باید این خودروها تایید نوع شوند تا بتوانیم کنترل‌ها را انجام دهیم و پس از آن خودرویی وارد کشور شود.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران افزود : هر ماهه سایت سازمان توسعه تجارت ایران ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایت سازمان استاندارد را در مورد خودروهایی که به تایید سازمان محیط زیست رسیده اند و تایید نوع شده‌اند به روز می‌کنیم و هر خودرویی در این سایت‌ها قید شده باشد مورد قبول واقع می‌شوند و می‌توانند وارد کشور شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی از خودروهای کلاس بالا که دارای استانداردهای جهانی هستند به تایید استاندارد ایران نمی‌رسند، گفت: این موضوع درست است زیرا این خودروها تایید نوع نشده بودند و در سایت ما هم اسم آنها قید نشده بود این در حالی است که باید کل استانداردها بر روی آن پیاده شود .
پیروزبخت تصریح کرد: یکی از مواردی که مشاهده کردیم این بود که 2 سال بود که تولید یکی از مدل‌های بنز متوقف شده بود و ما نیز نمی‌توانستیم تایید نوع آن را بگیریم پس می‌بینیم که این موضوع به برند خاص و نوع کلاس خودرو هیچ ارتباطی ندارد .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X