ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بروجردی: هیچ ارتباطی بین تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و اعلام آغاز اجرای برجام وجود ندارد

بروجردی: هیچ ارتباطی بین تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و اعلام آغاز اجرای برجام وجود ندارد

میزان/ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هیچ ارتباطی بین تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و اعلام آغاز اجرای برجام وجود ندارد تصریح کرد: مسیر تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا از مدتها پیش آغاز شده بود و همزمانی این دو موضوع بیشتر یک تصادف است تا یک گره خوردگی.

علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به دلایل تاخیر انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با تعهدات برجامی ایران و صدور بیانیه لغو تحریم ها اظهار کرد: تاخیر پیش آمده چندان غیر طبیعی نیست و با توجه به حساسیت موضوع طبیعی است که چانه زنی ها بر روی متن اجرایی توافق تا آخرین لحظات ادامه داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ ارتباطی بین تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و اعلام آغاز اجرای برجام وجود ندارد تصریح کرد: مسیر تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا از مدتها پیش آغاز شده بود و همزمانی این دو موضوع بیشتر یک تصادف است تا یک گره خوردگی.

بروجردی تصریح کرد: معمولا در مذاکره با کشورها در مورد تبادل زندانیان حتی کشورهایی که قرارداد مبادله ندارند توافق مبنا قرار می گیرد و این تبادل اخیر متضمن حفظ منافع ملی ما هم خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اهتمام جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حفظ حقوق اتباع خود بیان داشت: ایرانیانی که در زندانهای آمریکا محبوس هستند عمدتا از سنخ زندانیانی هستند که در جهت منافع ملی و برای دور زدن تحریم های ظالمانه آمریکا اقدام کرده اند و در زمره فرهیختگان کشور ما هستند.

بروجردی اظهار داشت: کاری که در زمینه تبادل زندانیان صورت گرفت کار مهمی بود و قوه قضاییه با توجه به استقلال خود در این رابطه تصمیم گیری و اعلام نظر کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده