ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عبدالملکی: وزارت اقتصاد به جای پذیرایی از هیئت‌های خارجی مشکلات بازاریان و تولید‌کنندگان را حل کند

عبدالملکی: وزارت اقتصاد به جای پذیرایی از هیئت‌های خارجی مشکلات بازاریان و تولید‌کنندگان را حل کند

تسنیم/ استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: وزارت اقتصاد به جای پذیرایی از هیئت‌های اقتصادی کشورهای خارجی درصدد حل مشکلات بازاریان، اصناف، تولید‌کنندگان و کارخانجات باشد.

حمید عبدالمکی استاد دانشگاه امام صادق(ع) در جمع دانشجویان تجمع‌کننده مقابل وزارت اقتصاد و دارایی، اظهار داشت: اجرا و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی برای آماده شدن 4 جبهه تولید علم در دانشگاه‌ها، گفتمان‌سازی و ارائه الگوی اقتصادی در کشور به منظور تغییر دادن ذهنیت مردم درباره اقتصاد است.

وی جبهه سومی را که در تحقق اقتصاد مقاومتی باید فعال شود جبهه سیاسی و به معنی مطالبه‌گری اعلام کرد و گفت: حضور شما دانشجویان در این تجمع به معنی مطالبه‌گری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید این احساس در کل جامعه پدیدار شود و جبهه چهارم در این باره اجرا و اقدام و عمل است که باید از سوی مسئولان اجرایی صورت گیرد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت مطالبه‌گری در حوزه اقتصاد مقاومتی یادآور شد: نقش جبهه مطالبه‌گری در این زمینه بسیار مهم است و به معنی امر به معروف و نهی از منکر اقتصادی است و گویای مطالبه‌گری در اجرا شدن اقتصاد مقاومتی است.

وی در همین زمینه توضیح داد: نهی از منکر در اقتصاد و اقتصاد مقاومتی به معنی نهی وابستگی اقتصادی به کشورهای خارجی و امر به معروف اتکا به نیرو و توان داخلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عبدالملکی افزود: اینکه مسئولان ما دائما اعلام کنند منتظر سرمایه‌گذاری خارجی هستیم تا مشکلات برطرف شود، این روش القاء وابستگی ما به خارج از کشور است.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با مفاسد اقتصادی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: ما از وزارت اقتصاد می‌خواهیم با مفاسد اقتصادی برخورد ساختاری صورت دهد و نه شعاری و با این مسئله برخورد کند. از وزارت اقتصاد می‌خواهیم اطلاعات اقتصادی را و طرح‌های مربوط به آن را به شکل کامل اجرا کند تا راه برای مفاسد اقتصادی بسته شود.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به وجود سرمایه 800 هزار میلیارد تومانی در بانک‌ها، گفت: این مبلغ در چه زمینه‌ای هزینه می‌شود. طبق اطلاعات به دست تولیدکنندگان که نمی‌رسد پس در چه زمینه‌ای هزینه می‌شود و در حالی که بانک‌های کشور به 8 میلیارد تومان برای پرداخت وام ازدواج نیاز دارند هنوز جوانان فراوانی از گرفتن این وام محرومند.

عبدالملکی با اشاره به تعطیلی 14 هزار بنگاه اقتصادی در کشور گفت: تولیدکنندگان و اصناف ما به شدت زیر فشارند و تعداد زیادی از بنگاه‌های اقتصادی تعطیل شده و کارخانه‌های فراوانی به تعطیلی رسیده، لذا وزارت اقتصاد به جای پذیرایی از هیئت‌های اقتصادی کشورهای خارج که نزدیک به 160 هیئت خارجی تاکنون به کشور آمدند و ظاهرا بنایی به سرمایه‌گذاری در کشور ندارند درصدد حل مشکلات بازاریان، اصناف، تولید‌کنندگان و کارخانجات باشد.

وی با اشاره به آمار اعلام شده از سوی رئیس کمیته اتاق بازرگانی ایران گفت: امر به معروف و نهی از منکر در اقتصاد مقاومتی این است که ما کمک کنیم تا معیشت مردم بهبود یابد و طبق گفته یکی از مسئولان اتاق بازرگانی 70 درصد مردم تحت فشار اقتصادی قرار دارند.

این استاد دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه وزیر اقتصاد شخصی علمی، توانمند و مومن هستند، گفت: با وجود ویژگی‌های مثبتی که در جناب آقبای طیب‌نیا وجود دارد ایشان نتوانستند تمام توان خود را در این وزارتخانه به کار برند و لازم است تفکر اقتصادی موجود در دولت را تغییر دهند و البته برخی از نظرات کارشناسی خود را نیز عوض کنند و به جای اینکه در پاسخ به عنوان شعار سال از سوی رهبری در نامه‌ای به ایشان اعلام کند که چه مشکلاتی از کشور را حل کرده است بگوید وجود این مشکلات را در کشور قبول داریم و تلاشمان را برای حل آنها به کار می‌گیریم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده