ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگارش «پاداش سال نو» از نیمه گذشت سریالی با قصه‌ای شبیه به پایتخت

نگارش «پاداش سال نو» از نیمه گذشت/ سریالی با قصه‌ای شبیه به پایتخت

فارس/ 8 قسمت از سریال «پاداش سال نو» به سرپرستی حسن وارسته در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی نوشته شد.
«حسن وارسته» نویسنده سریال «پاداش سال نو» گفت: تا به حال 8 قسمت از سریال نوشته شده و سیناپس همه قسمت‌های این سریال بسته شده و لیست سکانس و شرح صحنه هر قسمت با توضیح جزیی سکانس‌ها به اتمام رسیده و تنها دیالوگ نویس کار مانده است. نگارش 8 قسمت از فیلم نامه نهایی است البته فیلم نامه اولیه تا قسمت 11 نوشته شده ولی 8 قسمت نسخه‌ای است که من از آن رضایت دارم و کار در گروه روی سه قسمت دیگر در حال انجام است.

نویسنده سریال پایتخت1، سریال پاداش سال نو را حاوی روایت‌هایی ملموس و موقعیت‌هایی آشنا برای قشر متوسط جامعه دانست و اظهار داشت: هر چند تحقیقات میدانی ریتم نگارش را تحت تأثیر قرار می‌دهد ولی نتیجه لذت بخش است. سعی کردیم بدون گل درشت کردن جشنواره آیینی نوروز و روایت قصه در پس زمینه، قصه‌ای خانوادگی و اجتماعی برای مخاطب تلویزیون روایت کنیم.

نویسنده دودکش 1 در بیان تفاوت ها و شباهت های پاداش سال نو با مجموعه‌هایی مانند پایتخت و دودکش ابراز داشت: قصه ما در مردمی بودن از جنس پایتخت است اما خط داستانی که در آن شاهد برگزاری جشنواره اقوام در تهران هستیم متفاوت است. سعی کردیم مثل پایتخت قصه ای تعریف کنیم که مردم با آن رابطه برقرار کنند. تجربه ای که در دایی جان ناپلئون، اجاره نشین ها و دودکش جواب داد. سریال‌های رضا عطاران هم سبک قصه گویی عامه پسند داشت و در نوع خود موفق بود.

قصه «پاداش سال نو» درباره چند جوان پایتخت نشین است که دنبال طی کردن ره صدساله در یک شب هستند تا اینکه طی جریانی درگیر جشنواره نوروزگان ایرانی شده و دچار مسائلی می‌شوند.

سریال «پاداش سال نو» به سرپرستی حسن وارسته در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به رشته تحریر در می‌آید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده