ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

"پسورد فروشی" فقط دو دلار

"پسورد فروشی" فقط دو دلار

باشگاه خبرنگاران/ دختری یازده ساله با انداختن تاس رمز عبور ساخته و آن را به مبلغ دو دلار می فروشد.
خانم Mira Modi فقط یازده سال دارد اما با همین سن کم این نوجوان رمز عبورهائی ایمن را به قیمت دو دلار میفروشد.
داستان ازاین قرار بودهه "Julia Angwin" پدر "Mira" که یک روزنامه نگار است برای نوشتن کتاب خود از دختر خود درخواست کرد تا رمز عبورهائی به روش Diceware بسازد (Diceware روشی برای ساختن جملات رمز و یا پسورد و یا سایر متغیرهای رمزنگاری با استفاده از یک جفت تاس است که تولید کننده اعدادی تصادفی است). وی از این موقعیت استفاده نموده و کسب و کار خود را براه انداخته است!

در مورد رمز عبورها عقاید و فرضیه های بسیاری وجود دارند. بعضی معتقدند که حتما رمز عبور باید یک کد الفانومریک (حروف و ارقام) با کاراکترهای بخصوص و حروف بزرگ و کوچک باشد. اما بخاطر سپردن اینچنین رمز عبوری اسان نیست. برخی دیگر معتقدند که رمز عبور فقط نباید قابل پیش بینی و یا حدس زدن باشد. این فرضیه دایسور است.

در روش دایسور با چندین بار تاس انداختن رمز عبور ساخته و این ارقام با حروفی مرتبط می شوند. برای هر یک باید پنج بار طاس انداخت. این یعنی که برای ساختن رمز عبوری با شش کلمه تصادفی باید سی بار طاس انداخت یعنی ۵×۶ . هر مجموعه اعداد به دست امده در هر پنج بار به کلمه ای که در یک لیست با ۷۷۷۶ اصطلاح اسان برای بخاطر سپردن است مربوط میگردد.

خانم Mira Modi سایت "Dicewarepasswords.com" را ساخته و در ازای دریافت دو دلار تاس انداخته و رمز عبور را برای متقاضی یا مشتری با پست ارسال میکند چون نامه پستی بدون حکم قانونی بازرسی نمی تواند از سوی دولت گشوده شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده