ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان ملل: 5 گور دسته جمعی در بروندی پیدا شده است

سازمان ملل: 5 گور دسته جمعی در بروندی پیدا شده است

میزان/ یک مقام سازمان ملل از پیدا شدن 5 گور دسته جمعی در بروندی خبر داد.

اسکات کمپل مدیر دفتر آفریقای مرکزی و غربی برای دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در سخنانی در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو درباره حوادث اخیر بروندی گفت: ما دست کم پنج مکان را شناسایی کرده ایم که گورهای دسته جمعی هستند.
وی افزود: البته احتمال دارد تعداد این گورها از این رقم بیشتر باشد؛ شناسایی اینکه دقیقا چند نفر در این گورها مدفون شده اند و اینکه چند نفر پس از حوادث یازده و دوازده دسامبر و پس از آن کشته شده اند فوق العاده دشوار است و علت دشوار بودن این مسئله نیز دشواری دسترسی به برخی محله های شهر بوجومبور پایتخت بروندی است.
این مقام سازمان ملل ادامه داد: از زمان اعلام تصمیم پییر نکورونزیزا مبنی بر شرکت در انتخابات ژوئیه سال دو هزار و پانزده، این کشور به خشونت کشیده شد و درگیری های مختلف در این کشور آغاز شد که همچنان ادامه دارد؛ وقتی هم اعلام شد پییر نکورونزیزا در انتخابات به پیروزی رسیده است این خشونت ها شدت پیدا کرد و با ترورهای سیاسی و حملات و اعدام های خودسرانه همراه شد.
از زمان آغاز خشونتهای بروندی در ماه آوریل تاکنون ، حدود چهارصد و سی و نه نفر کشته شده اند و ده ها هزار نفر از بیم بازگشت دوران جنگ داخلی تمام عیار از محله های ناآرام پایتخت این کشور آفریقایی فرار کرده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X