سازمان ملل: 5 گور دسته جمعی در بروندی پیدا شده است

سازمان ملل: 5 گور دسته جمعی در بروندی پیدا شده است

میزان/ یک مقام سازمان ملل از پیدا شدن 5 گور دسته جمعی در بروندی خبر داد.

اسکات کمپل مدیر دفتر آفریقای مرکزی و غربی برای دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در سخنانی در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو درباره حوادث اخیر بروندی گفت: ما دست کم پنج مکان را شناسایی کرده ایم که گورهای دسته جمعی هستند.
وی افزود: البته احتمال دارد تعداد این گورها از این رقم بیشتر باشد؛ شناسایی اینکه دقیقا چند نفر در این گورها مدفون شده اند و اینکه چند نفر پس از حوادث یازده و دوازده دسامبر و پس از آن کشته شده اند فوق العاده دشوار است و علت دشوار بودن این مسئله نیز دشواری دسترسی به برخی محله های شهر بوجومبور پایتخت بروندی است.
این مقام سازمان ملل ادامه داد: از زمان اعلام تصمیم پییر نکورونزیزا مبنی بر شرکت در انتخابات ژوئیه سال دو هزار و پانزده، این کشور به خشونت کشیده شد و درگیری های مختلف در این کشور آغاز شد که همچنان ادامه دارد؛ وقتی هم اعلام شد پییر نکورونزیزا در انتخابات به پیروزی رسیده است این خشونت ها شدت پیدا کرد و با ترورهای سیاسی و حملات و اعدام های خودسرانه همراه شد.
از زمان آغاز خشونتهای بروندی در ماه آوریل تاکنون ، حدود چهارصد و سی و نه نفر کشته شده اند و ده ها هزار نفر از بیم بازگشت دوران جنگ داخلی تمام عیار از محله های ناآرام پایتخت این کشور آفریقایی فرار کرده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل: 5 گور دسته جمعی در بروندی پیدا شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X