مهمترین اهداف گردشگری مدرن

مهمترین اهداف گردشگری مدرن

آرتنا/ از سر اتفاق نیست که مردم یک جامعه را به یک ویژگی مشترک می‎شناسند. معماری، موسیقی، غذا، صنایع دستی، باورها و اسطوره‎ها و … المان‎هایی هستند که به ما کمک می‎کنند به فرهنگ یک جامعه نزدیک‎تر شویم. تصویر اسپانیا همواره در ذهن ما (و شاید تمام مردم دنیا) با موسیقی و شادی عجین بوده‎است. براساس این ایده بود که تور موسیقایی اسپانیا شکل گرفت. شنیدن موسیقی روستاها و جشن‎های پر هیاهوی مردم این کشور بود که ما را با راز این “شادی” آشنا کرد. پراگ همواره شهر ادبیات بوده‎است. ایتالیا سرزمین معماری بوده‎است و یونان مهد فلسفه.

شاید بهتر است بگوییم جست‎وجوی روح یک سرزمین مهمترین هدف گردشگری امروز است.
اروپا همیشه در چشم ایرانیان، سرزمین هنر و اندیشه و البته سفر به آن نماد مدرنیته و روشنفکری بوده است. فرانسه با کافه ها و سینماهایش هوش از سر خیلی ها برده است و کانت و هگل سرلوحه‎ی زندگی بسیاری از جوانان ایرانی شده اند. همین پیشینه و فرهنگ غالب، تور اروپا را به عنوان نخستین نمونه از سفرهای توریستی به شکل امروزی تور در ایران معرفی کرده است.

«سفر فرانسه تنها با ۵۰۰ تومان» و یا «اسپانیا و آلمان تنها ۴۵۰ تومان» از تورهای اروپایی پر طرفدار چند دهه پیش ایران بوده است.

گردشگری مدرن و نیازهای گردشگر آگاه

سفر به قصد دیدن برج ایفل یا موزه لوور لذت بخش و قدم زدن در ساحل های اسپانیا رویایی است، اما امروزه با توجه به گستردگی رسانه و دانش بشری این احتمالا تنها چیزی نیست که یک گردشگر از سفر رویایی خود در ذهن دارد.

گردشگری مدرن امروز براساس تجربه‎گرایی و ارتباط عمیق‎تر با جامعه‎ی محلی شکل گرفته است کار را از مشاهده فراتر می‎برد و گردشگر را فعالانه در فعالیت‎ها مشارکت می‎دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهمترین اهداف گردشگری مدرن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X