ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوبخت: دولت قبل برای پرداخت یارانه 5 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برداشت کرده است

نوبخت: دولت قبل برای پرداخت یارانه 5 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برداشت کرده است

میزان/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی: دولت قبل 5 هزار میلیارد تومان را از بانک مرکزی استخراج و برای هدفمندی یارانه ها پرداخت کرده بود.

محمدباقر نوبخت در حاشیه همایش «نقش انجمن های علمی در برنامه ششم توسعه کشور» در پاسخ به پرسشی درباره بدهی دولت به بانک مرکزی اظهار کرد: 5 هزار میلیارد تومان رقمی است که هم اکنون نیز جزو بدهی های دولت است.

وی ادامه داد: دولت قبل این رقم را از بانک مرکزی استخراج و برای هدفمندی یارانه ها پرداخت کرده بود.

نوبخت تصریح کرد: از ساز و کارهای رسمی و غیررسمی حقوق زائرانی که در حادثه منا آسیب دیدند، پیگیری خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: این موضوع در عرصه های رسمی و دیپلماتیک در حال انجام است و از همه ظرفیت های جمهوری اسلامی برای استیفای حقوق زائرانی که در حادثه منا جانشان را از دست دادند و یا مجروح شده اند استفاده خواهیم کرد.

وی درباره تشکیل هیئتی برای رصد اجرای برجام گفت: فکر می کنم در نخستین جلسه ای که شورای عالی امنیت ملی احتمالاً در هفته آینده داشته باشد، این هیئت تعیین خواهد شد و نظارت دقیق بر فرآیند اجرای برجام را بر عهده خواهد داشت.

نوبخت افزود: اساساً برجام مدل بی بدیلی را برای پیگیری یک سند پشت سر گذاشت، رسیدگی به مفاد این سند در همه محافل دانشگاهی اجازه طرح داده شد و سپس فرایند قانونی را در مجلس و شورای عالی امنیت ملی طی کرد و مقام معظم رهبری نیز به عنوان فصل الخطاب اجرای آن را با الزاماتی مقرر داشتند.

وی گفت: از این پس قابل قبول نخواهد بود که هر کسی به خودش اجازه دهد و بگوید که تشخیص می دهد که برجام اجرا شده یا نشده است.

نوبخت درباره تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: جلسه این ستاد عصر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این ستاد برنامه ها، اهداف و اقداماتی که باید انجام شود، به شکل مقتضی پیگیری خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده