ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نظر توکلی درباره بررسی اطلاعات اقتصادی مردم

نظر توکلی درباره بررسی اطلاعات اقتصادی مردم

باشگاه خبرنگاران/ نمایندگان مردم تهران معتقد است؛ ورود مقامات مالیاتی و قضائی به اطلاعات اقتصادی مردم به معنای سرک کشیدن به این اطلاعات نیست.
احمد توکلی نماینده مردم تهران در رابطه با حدود و ثغور ورود به اطلاعات اقتصادی مردم، گفت: ورود به اطلاعات اقتصادی مردم غلط است و کنترل حساب‌های اقتصادی مردم به وسیله مقامات مالیاتی و قضائی به معنای سرک کشیدن به اطلاعات مردم نیست.
وی افزود: این بدین منظور است که، ورود به اطلاعات اقتصادی مردم تنها به دلیل کسب اطلاعات صحیح بوده و این امر باعث می‌شود افرادی که مشمول مالیات هستند، مالیات حقه خود را پرداخت کنند و یا اینکه اگر مالیاتی منفی دارند و یا می‌خواهند یارانه بگیرند، استطاعت مالی‌شان مشخص شود.

نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر صحیح نبودن ورود به اطلاعات اقتصادی مردم، متذکر شد: بدون شک قانون پولشوئی اینگونه اظهارات رئیس جمهور را رد می‌کند، چرا که طبق این قانون، می‌توان کنترلی بر حساب همه افراد داشت و همچنین قانون مالیات‌های مستقیم هم بر این امر صحه می‌گذارد.

توکلی با بیان اینکه باید طبق مواد قانونی به موضوع اطلاعات اقتصادی مردم پرداخت، تصریح کرد: نباید به اطلاعات اقتصادی مردم سرک کشید و تنها متولیان این امر اعم از مقامات مالیاتی و قضائی می‌توانند به این موضوع ورود کنند، چرا که آنها محرم و امین هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت در موضوع حذف یارانه ثروتمندان از شیوه و طرق برشمرده شده استفاده نمی‌کند، گفت: یکی از مشکلات و دیدگاه‌هایی که دولت روحانی بر آن اصرار دارد، به تعبیری "سرک نکشیدن به اطلاعات اقتصادی مردم است". (این جمله از زبان دولتمردان نقل شده است) دولتمردان می‌گویند: نباید به حریم خصوصی افراد وارد شد، ولی خب بنده معتقدم ما مقامات مالیاتی و قضائی‌ای داریم که می‌توانند طبق ساز و کار معین و مقاصد خاص به این موضوع ورود کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده