ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرد: تولد دوباره بازار نفت پیش از پایان سال 2016

گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرد: تولد دوباره بازار نفت پیش از پایان سال 2016

اقتصاد نیوز/ بر اساس اظهارات تحلیلگران بانک گلدمن‌ساکس، پس از اینکه افت شدید قیمتی منجر به کاهش تولید کافی برای کم کردن عرضه بیش از تقاضای جهانی شود، نفت قبل از پایان سال مجددا روند صعودی به خود خواهد گرفت.

به گزارش بلومبرگ،‌ بانک گلدمن‌ساکس در گزارشی اعلام کرد که سقوط شدید قیمت نفت و رسیدن آن به زیر 30 دلار برای هر بشکه، منجر به معکوس شدن رونق نفت شیل در نیمه دوم سال خواهد شد.

گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرد که با کاهش 575 هزار بشکه‌ای در روز، بازار نفت جهانی به سوی تعادل پیش خواهد رفت. جف کوری و دامین کوروالین،‌ تحلیلگران بازار نفت اعلام کردند‌: «موضوع اصلی در سال 2016 تنظیم زیربناهایی برای به تعادل رساندن مجدد بازار و تولد دوباره بازار صعودی برای نفت خواهد بود که احتمالا در اواخر سال 2016 شاهد آن خواهیم بود.»

بازار به محض آغاز حرکت نمودار قیمتی به سمت یکنواختی، آماده ادامه دادن به روند صعودی خواهد بود. این در حالی است که نمودارها نشان از تخفیف شدید قیمتی در عرضه کالاهای اساسی دارند. در پایان این تخفیف، تقاضا برای کاهش یکنواخت میزان موجودی ذخایر نفتی کافی خواهد بود.

به اعتقاد این تحلیلگران، «منحنی مسطح نزدیک به هزینه‌های نقدی به لحاظ تاریخی نشان دهنده سرمایه‌گذاری غیرفعال بوده و ما بر این عقیده هستیم که بازار نزولی کنونی به همان صورت پایان خواهد یافت. چنین سیگنال‌هایی نشان دهند صعودی شدن قیمت کالاها خواهد بود.»

پیش‌تر از این گلدمن‌ساکس هشدار داده بود بازار نفت تا رسیدن قیمت نفت به بشکه‌ای 20 دلار به تعادل نخواهد رسید و موجب کاهش فعالیت تولیدکنندگان شیل شده بود. این بانک بار دیگر اعلام کرده که این احتمال همچنان به قوت خود باقی است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده