ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رویانیان: سطح وزارت ما که این باشد مدیران پرسپولیس هم این آقایان می‌شوند

رویانیان: سطح وزارت ما که این باشد مدیران پرسپولیس هم این آقایان می‌شوند

جام نیوز/ مدیرعامل سابق پرسپولیس گفت: «عابدینی از پرسپولیس حمایت کرد و حرف‌هایی که دیگران جرات نداشتند را زد.»
دیدار خیریه ستارگان فوتبال ایران و ستارگان فوتبال جهان هرچند جذاب و دیدنی بود اما بنا به گفته محمد رویانیان این بازی خیریه نتوانست جذابیت دیدار میلان و پرسپولیس را داشته باشد.
سردار که برای نخستین‌بار مالدینی و یارانش در میلان را به تهران آورد، درباره این بازی و شرایط پرسپولیس صحبت کرد. وی همچنین برای اولین‌بار صحبت از بازگشت به فوتبال را مطرح کرد.
اظهارات رویانیان را در ادامه می خوانید:
* نظر شما درباره دیدار خیریه ستارگان جهان و ستارگان ایران چیست؟
- کار خوبی بود و برای کشور ما با توجه به شرایطی که در جهان دارد به نوعی یک نوع دیپلماسی بود. به نظر من دیپلماسی فوتبال می‌تواند برای ارتباط میان کشورها مفید باشد. اما متاسفانه مدیران ما به خوبی از این دیپلماسی استفاده نمی‌کنند. البته از حق نگذریم تیم هنرمندان و صدا و سیما در این رابطه زحمت کشیدند.
* شما برای اولین‌بار ابداع‌کننده چنین برنامه‌ای بودید و تیم میلان را به تهران آوردید...
- هدف ما این بود که بیشتر از یک بار چنین کاری را انجام دهیم و هر ساله چنین رویدادی را تکرار کنیم. امسال هم هنرمندان و صدا و سیما حمایت کردند و یک دیپلماسی فوتبال موفق رقم خورد. بزرگان فوتبال جهان به کشور ما می‌آیند و این می‌تواند بازتاب برای فرهنگ و تمدن ایرانی داشته باشد. آنها به کشورهای مختلف می‌روند و از برخورد خوب ایرانی‌ها صحبت می‌کنند و این باعث می‌شود حرف‌هایی که پشت سر فرهنگ و مملکت ماست، خنثی شود. من از کسانی که این کار را کردند، تشکر می‌کنم. البته این را هم بگویم که تماشاگران بیشتری برای بازی با آ.‌ث‌میلان به ورزشگاه آمدند.
* این موضوع نشان می‌دهد که جایگاه پرسپولیس از تک‌ستاره‌های فوتبال ایران بیشتر است یا شما طور دیگری فکر می‌کنید؟
- دقیقا همین‌طور است. در دیدار دوستانه پیشکسوتان پرسپولیس با آ.‌ث‌میلان 70 هزار نفر به ورزشگاه آمدند و این در حالی بود که این بازی در زمستان و وسط هفته برگزار می‌شد و تا جایی که یادم هست شب شهادت هم بود اما پرسپولیسی‌ها مشارکت خوبی در این کار خیر داشتند. پرسپولیس ستاره‌های برجسته‌ای دارد، درست مانند هواداران خوبش. در دنیا و آسیا همه هواداران، پرسپولیس را ستایش می‌کنند و قبول دارند. هواداران در آن بازی دوستانه از خود همت به خرج دادند و نشان دادند که برای پرسپولیس دغدغه دارند. واقعا از صمیم قلب می‌گویم با این وسعت و پتانسیلی که هواداران پرسپولیس دارند باید خدا را شکر کنیم و قدر آنها را بدانیم.
* شاید به خاطر همین موضوع است که مدیران جدید پرسپولیس از هواداران خواسته‌اند نفری چند هزار تومان کمک کنند. فکر می‌کنید این شیوه درآمدزایی در شأن پرسپولیس است؟
- برنامه‌ای که ما برای درآمدزایی از هواداران داشتیم به این شیوه بود که این سیستم یک ضمانت بانکی داشت و دارای یک سیستم پیشرفته ثبت‌نام بود که از یک سال قبل توسط شبکه‌های اینترنتی و شبکه‌های تلفن همراه صورت پذیرفت. کارت هواداری که ما صادر کردیم دارای 250 هزار تومان امتیاز و تخفیف بود. به نظر من این شیوه درآمدزایی که مدیران فعلی پرسپولیس مدنظر دارند شکل خوبی ندارد. هوادار می‌تواند جور دیگری هم کمک کند. اگر مدیران پرسپولیس بخواهند می‌توانند طرح و فرمولی که ما مدنظر داشتیم را به صورت کتابچه در اختیار آنها بگذاریم. هیچ زمان با توجه به پتانسیلی که پرسپولیس در حوزه هواداری دارد نخواستیم که به هوادار بگوییم به حساب ما پول بریزد. برنامه ما یک برنامه دوطرفه برای هوادار بود و طوری سیستم را چیده بودیم که 10 برابر آنچه که هوادار برای پرسپولیس هزینه می‌کند امتیاز و تخفیف و آفرهای دیگر در اختیارش قرار گیرد. ما یک حساب شیشه‌ای طراحی کرده بودیم که نمی‌خواهم درباره آن توضیح دهیم و به وقتش در مورد آن حساب شیشه‌ای به طور کامل صحبت خواهم کرد.
* فکر می‌کنید این پرسپولیس با این شیوه مدیریتی بتواند در لیگ موفق باشد؟
- پرسپولیس از نظر من دارای دو ویژگی است؛ ویژگی اول آن مربی‌ای است که مردم او را قبول دارند و ویژگی دوم بازیکنان جوان و پرانرژی و پرتلاشی است که در این تیم بازی می‌کنند. پرسپولیس در هر جایگاهی که در حال حاضر قرار دارد باید با این دو ویژگی به قهرمانی فکر کند.
* شاید اگر مدیریت پرسپولیس با این دو ویژگی همخوانی داشت شرایط بهتر می‌شد...
- به هر شکل تغییر مدیریت در این شرایط ممکن نیست و وزارت ورزش این کار را نمی‌کند. پس بنابراین باید با همین مدیریت پرسپولیس را حمایت کنیم و این باشگاه پرهوادار را زیر سوال نبریم. اعتقاد دارم باید برای رفع بحران به مدیریت فعلی پرسپولیس هم کمک کرد و به این مدیریت آرامش دهیم. حالا که آقایان حرف گوش نکردند نباید در کار پرسپولیس خلل ایجاد کرد. شرایط پرسپولیس مانند کسی است که در یک جاده صعب‌العبور رانندگی می‌کند و شما او را به عنوان راننده قبول ندارید پس نمی‌توانید دست او را بکشید تا رانندگی نکند چرا که باعث خسارت هنگفتی به سرنشینان این اتومبیل می‌شود. در حال حاضر هم عقل حکم می‌کند از این مدیریت حمایت کنیم چرا که چاره‌ای جز این کار نیست. متاسفانه باید بگویم این مدیران هم‌سطح چنین وزارت ورزشی هستند پس باید یا سکوت کنیم یا حمایت.

* نظر شما درباره صحبت‌های اخیر عابدینی درباره شیوه قضاوت‌هایی که به ضرر پرسپولیس است چیست؟
- به نظر من عابدینی از پرسپولیس حمایت کرد و حرف دیگران را با جرات بیان کرد. افشارزاده بزرگ ورزش ماست اما متاسفانه شرایطش در وزارت ورزش این‌گونه است و در فوتبال حضور پیدا کرده. به نظر من عابدینی از پرسپولیس دفاع کرد و قصد توهین به کسی را نداشت. عابدینی و افشارزاده بزرگان ورزش ما هستند.
* دیدار خیریه ستارگان فوتبال ایران و جهان هم باعث نشد تا دایی و کریمی با هم آشتی کنند.
- به‌شخصه دوست داشتم دایی هم در این دیدار حضور پیدا می‌کرد و با کریمی آشتی می‌کردند. خوشحال شدم مایلی‌کهن که فردی ارزشی است را کنار سلطان فوتبال ایران دیدم. خیلی خوب می‌شد که دایی هم به عنوان اسطوره فوتبال ایران که در جهان نامدار است در کنار کریمی، مایلی‌کهن و پروین حضور پیدا می‌کرد. خوبی چنین دیدارهایی حضور این افراد کنار هم است. باید حمایت می‌کردم تا این اتفاق رخ می‌داد. اگر دایی و مهدوی‌کیا هم حضور داشتند این بازی یک بازی روح‌افزا و آرامش‌بخش می‌شد و همه از دیدن این‌همه ستاره کنار هم لذت می‌برند چرا که دعوا کمکی به فوتبال ما نمی‌کند.
* اما شما با تمام این ستاره‌ها از جمله دایی و کریمی و پروین مشکلاتی داشتید.
- ما در فوتبال با هم برخورد کاری داشتیم اما خارج از فوتبال کریمی، دایی و پروین را دوست دارم. مشکلات ما در فوتبال بود و ربطی به خارج از فوتبال نداشت.
* شما قرار بود به عنوان اسپانسر پرسپولیس ورود کنید. چه شد این پروژه منتفی شد؟
- جوابش مشخص است؛ آقایان ما را دوست ندارند.
* فکر می‌کنید برای کمک به فوتبال یک روز سردار رویانیان برگردد؟
- اگر این شرایط عوض شود و فضای خفقان و جنگ و دعوا از فوتبال دور شود به فوتبال برمی‌گردم. برخی‌ها از ورزش بروند و فضا سالم شود دوست دارم به فوتبال برگردم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده