ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیانیه 15 تشکل دانشجویی درباره قطعنامه 2231

بیانیه 15 تشکل دانشجویی درباره قطعنامه 2231

فارس/ 15 تشکل دانشجویی و 160 مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی در بیانیه‌ای، ضمن ظالمانه خواندن قطعنامه 2231، اعلام کردند: با وجود یارانه سنگینی که از سیاست به اقتصاد داده شد، با این قطعنامه صرفا افزایش تهدیدات اقتصادی و نظامی علیه ایران حاصل شده است.

در ابتدای این بیانیه آمده است: پس از تجربه‌های مختلفِ تاریخی در رویارویی جبهه نظام سلطه با ملت‌های مظلوم، به منظور پایان دادن بر ظلم ناروای دولت‌های استکباری، دولت یازدهم مسیر گفتگو را در پیش گرفت و رهبر معظم انقلاب نیز چارچوب صریح و هوشمندانه مذاکره را برای حفظ حقوق ملت تعیین کردند.
15 تشکل دانشجویی و 160 مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی با بیان اینکه آمریکا بدنبال سلطه همه‌جانبه بر کشور ایران است، تصریح کردند: امروز شاهد آن هستیم که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، با روش‌های گوناگون به دنبال اعمال فشار بیشتر نسبت به ملت بزرگ ایران، برای سلطه همه جانبه بر این کشور است. از جمله این روش‌ها، صدور قطعنامه ظالمانه 2231 به عنوان تضمین اجرایی برجام است که در جهت تأمین خواسته‌های غیرمشروع و زیاده‌خواهانه نظام سلطه، محدودیت‌های غیرقانونی و تهدیدات فراوانی را در قبال کشور ایران اعمال کرده‌اند.

در ادامه این بیانیه ضمن بیان جزئیات قطعنامه 2231 آمده است: این قطعنامه، قطعنامه‌های پیشین را به صورت رزرو نگه داشته و می‌تواند با درخواست یکی از کشورهای عضو شورای امنیت، بلافاصله اعمال شوند. لغو آنها منوط به گزارش آژانس انرژی اتمی پس از راستی‌آزمایی های نامحدود است.

دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کردند: این قطعنامه تاکید می‌کند حتی در صورت اجرای کامل برجام، صلح آمیز بودن ماهیت برنامه هسته‌ای ایران حل نشده و فقط ممکن است به این امر کمک کند. در اینصورت همچنان تکلیف نهایی برنامه هسته‌ای ایران نامعلوم خواهد ماند. همچنین این قطعنامه ذیل ماده 25 منشور سازمان ملل متحد صادر شده است که لازم الاجرا بودن تصمیمات شورای امنیت را برای اعضا آن بیان می‌کند و این یعنی قطعنامه مذکور مانند قطعنامه‌ های پیشین، تشریفاتی نیست و در صورت تصمیم این شورا بر حمله به ایران، لازم الاجرا خواهد بود.

15 تشکل دانشجویی و 160 مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی معتقدند قطعنامه 2231 عملا برجام را بدل به بخشی از تعهدات بین المللی ایران و سایر کشورهای جهان می‌کند و فرآیند بررسی آن در ایران را بی‌معنا و بازگشت‌پذیری نسبت به برجام را جز در صورتی که ایران تصمیم به پرداخت هزینه‌ی نقض قطعنامه شورای امنیت گرفته باشد، غیرممکن می کند.

«قطعنامه 2231 ایران را ملزم می‌کند تا به تمام درخواست‌های آژانس پاسخ مثبت دهد و به آژانس نیز اختیارات لازم برای راستی‌آزمایی به هر نحو را می‌دهد و این یعنی مجوز بازرسی‌های غیرمتعارف و ایجاد خطر برای امنیت و استقلال کشور».

در این بیانیه با تأکید بر اینکه قطعنامه 2231 با اعمال مکانیسم خودکارِ بازگشت تحریم‌ها، زمینه باج‌خواهی علیه ایران در هر حوزه‌ای را ایجاد کرده است، آمده است: این قطعنامه رسما ایران را به عنوان یک کشور استثنا از NPT و سایر مقررات بین المللی درنظر می‌گیرد و همچنان حقوق ملت ایران را نادیده می‌گیرد. همچنین این قطعنامه یک رژیم تحریم کامل علیه موشک‌های بالستیک ایران ایجاد می‌کند که با توجه به گسترش گروه‌های تروریستی در کشورهای همسایه از جمله داعش و تهدیدات نظامی پی در پی اسراییل و آمریکا، خطر بالقوه‌ای را متوجه مرزهای کشور و امنیت ملی می‌کند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: قطعنامه 2231 یک تحریم کامل تسلیحات متعارف علیه ایران به مدت 5 سال چه برای صادرات و چه برای واردات ایجاد می‌کند و موجب تضعیف شدید سامانه دفاعی کشور خواهد شد. رژیم بازرسی از محموله‌ های ایران را حفظ خواهد کرد و همچنان در پی خدشه‌دار کردن عزت ملت خواهد بود.

15 تشکل دانشجویی و 160 مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی با طرح این سؤال که برغم تاکیدات مکرر و خسته کننده که تنها راه نجات ایران از انزوا و مشکلات اقتصادی را حصول توافق و تعامل با غرب می‌دانست چرا هیچ چشم‌اندار روشنی در این باره مشاهده نمی شود؟، اعلام کردند: چرا پس از این همه زمان، با وجود یارانه سنگینی که از سیاست به اقتصاد داده شد، صرفا افزایش تهدیدات اقتصادی و نظامی علیه ایران حاصل شده است؟

«در کنار جزییات نگران‌کننده فنی و حقوقی برجام که لازم است در مراجع قانونی مورد بررسی قرار گیرد، می‌بایست طبق روال پیشینِ دولت‌ها در عدم پذیرش قطعنامه‌های ظالمانه، قطعنامه خطرناک 2231 نیز پذیرفته نشود».

این دانشجویان در بیانیه خود با تأکید بر اینکه ملت صبور و انقلابی ایران این قطعنامه را محکوم می‌کند، اعلام کردند:ملت انتظار دارد دولت و مجلس محترم در کنار بررسی مفاد برجام، مخالفت صریح خود را با قطعنامه شورای امنیت اعلام نموده و باقدرت، راه نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استکبار به کشور را سد کرده و بدین ترتیب اعتماد ملت را نسبت به خود حفظ نمایند. از نیروهای مسلح و مسئولان امر می‌خواهیم با شروع مجدد آزمایش‌های موشکی پیام عزت ملی و اقتدار نظامی و دفاعی کشور را به گوش استکبار جهانی و اذناب وحشی آن در منطقه برسانند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: دولت‌های مستکبر جهان و حامیان داخلی آنها بدانند پرچمی که حضرت روح الله در احقاق حق مستضعفین جهان و نابودی ظلم و ستم برافراشته امروز در دستان ماست تا ذیل عنایات الهی و راهبری مقام عظمای ولایت زمینه ساز برقراری حکومت عدل مهدوی باشیم.

15 تشکل دانشجویی و 160 مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی در پایان بیانیه خود تصریح کردند: ما فرزندان انقلاب و چشمان بیدار و هوشیار ملت با دقت روند تحولات داخلی و خارجی بویژه عملکرد مسئولان در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب را زیر نظر خواهیم داشت و در برابر عافیت‌طلبی های گمراه کننده سکوت نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد نقشه‌های فریبکارانه دشمن، جهت نفوذ در کشور و به خطر انداختن امنیت آن برای به زانو درآوردن ملت محقق شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده