ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار افزایش مجدد قیمت قند و شکر، سبزی، حبوبات و برنج در هفته گذشته

بازار/ افزایش مجدد قیمت قند و شکر، سبزی، حبوبات و برنج در هفته گذشته

میزان/ طبق گزارش هفتگی منتهی به یکم آبان ماه سال جاری بانک مرکزی از قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران، چای، روغن نباتی، گوشت قرمز و لبنیات بدون تغییر قیمت، گوشت مرغ، میوه های تازه و تخم مرغ با کاهش قیمت و قند و شکر، سبزی های تازه، حبوب و برنج با افزایش قیمت همراه بوده است.

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل ثابت بود. بهای تخم مرغ معادل 2.1 درصد کاهش داشت و شانه ای 7 هزار و 400 تا 9 هزار و 500 تومان فروش می رفت.

برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بود. بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 0.7 درصد و 0.6 درصد افزایش یافت. در گروه حبوب، قیمت عدس معادل 0.7 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 4.8 درصد افزایش داشت.

میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری کیوی عرضه نمی شد و هلو عرضه کمی داشت ولی اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت هلو معادل 8.4 درصد و خربزه معادل 9.1 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بن 9.7 درصد تا 18.4 درصد کاهش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت گوجه فرنگی معادل 1.8 درصد، پیاز 09.4 درصد و لوبیا سبز معادل 2.1 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلاام این گروه بین 0.1 درصد تا 8.5 درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله قابت بود و بهای گوشت مرغ معادل 3.5 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند معادل 3.4 درصد، شکر 1.2 درصد و روغن نباتی جامد 0.1 درصد افزایش داشت. بهای چای خارجی و روغن نباتی مایع بدون تغییر بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X