ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضریب تخت‌های بیمارستانی کشور، 1.5 به ازای هر 1000 نفر

ضریب تخت‌های بیمارستانی کشور، 1.5 به ازای هر 1000 نفر

ایسنا/ مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ضریب تخت‌های بیمارستانی در کشور، حدود 1.5 به ازای هر 1000 نفر است و دولت بنا دارد این آمار را به 2.7 برساند.

دکتر سید محمدحسین میردهقان در حاشیه بازدید از بیمارستان گلستان اهواز که امروز (25 فروردین ماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رفع نقایص اجرای طرح تحول سلامت، عمده‌ترین فعالیت معاونت درمان وزارت بهداشت در سال جدید، است که بازدید دو روز گذشته اکیپ ارزیابی وزارت بهداشت از بیمارستان‌های خوزستان نیز در این راستا بوده است.
وی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در سطح کشور ادامه داد: در حال حاضر ضریب تخت‌های بیمارستانی در کشور، حدود 1.5 به ازای هر 1000 نفر است و دولت بنا دارد این آمار را به 2.7 برساند.
میردهقان گفت: اکنون حدود 85 هزار تخت بیمارستانی موجود است و بیمارستان‌های کشور همچنان به حدود 110 هزار تخت بیمارستانی دیگر نیاز دارند.
وی با اشاره به بازدید از مراکز بیمارستانی خوزستان بیان کرد: ضریب تخت‌های بیمارستانی در خوزستان 1.7 است که این آمار همسو با آمار کشور است و در این زمینه دولت باید سرعت خود را جهت افزایش تخت‌های بیمارستانی استان‌ها بیشتر کند.
مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در زمینه فعالیت بخش خصوصی در حوزه درمان نیز اظهار کرد: بخش خصوصی تاکنون هیچ انحرافی از تعرفه‌های مصوب دولت نداشته و همچنین در اخذ تعرفه‌های غیرمصوب کاهش چشمگیری داشته است. با این وجود، چنانچه مواردی از تخلف گزارش شود، وزارت بهداشت به طور جدی برخورد خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده