ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مایلی‌کهن: دوست داشتم سرمربی پرسپولیس شوم

مایلی‌کهن: دوست داشتم سرمربی پرسپولیس شوم

کاپ/ سرمربی اسبق تیم ملی گفت: در کشورهای دیگر با دستمال سفید اعتراض می کنند اما اینجا به داور و بازیکن فحاشی می شود!
محمدمایلی کهن درباره دربی 82 پایتخت اظهار داشت: آنقدر پیرامون این بازی صحبت شده است که فکر می کنم خیلی لوث شده و برخی حرف ها تکراری خواهد بود. هرجای دنیا چنین مسابقه ای وجود دارد که حساسیت در آن موج می زند. در کشور ما هم همین گونه است اما در کشورهای صاحب فوتبال و پیشرفته بعد از پایان مسابقه به فکر مسابقه بعدی شان هستند و فضا را آلوده نمی کنند. نهایتا اگر هم در جریان بازی تماشاگری اعتراض داشته باشد دستمال سفیدی که در دستش هست را بلند می کند و به خانواده بازیکن، داور و ... توهین نمی شود. برخی در مواجه به این صحبت ها می گویند نمی شود در ایران چنین کارهایی را کرد و سخت است اما من اعتقاد دارم می شود باید فکری اساسی کنند تا همه از فوتبال لذت ببرند این دربی آخرین دربی نخواهد بود.
وی درباره وضعیت فنی دو تیم بیان داشت: در یک مقطعی ما وضعیت خوبی نداشتیم و 10، 12 نفر بیشتر نبودیم و در تعویض مشکل داشتیم. اما علی رغم شرایط خوب استقلال به پیروزی رسیدیم. در همان بازی معروف 3برصفر شرایط مان خوب نبود. آن روز آقای پروین بازی نکرد و من به عنوان کاپیتان تیم با زانویی مصدوم به زمین رفتم. پس مشخص می شود شرایط کنونی تیم ها خیلی در نتیجه دربی تاثیرگذار نخواهد بود. در وهله اول دو تیم می آیند تا نبازند حالا اگر هم به پیروزی رسیدند که خیلی خوشحال می شوند. ولی اینکه بعضا می گویند دستور رسیده که مساوی کنند هیچ وقت در کل تاریخ اینگونه نبوده است.
مایلی کهن در پاسخ به این پرسش که کفه ترازو را به نفع کدام تیم سنگین تر می داند، اذعان داشت: هم استقلال و هم پرسپولیس در بالای جدول هستند. استقلال تا هفته ها صدرنشین بود. پرسپولیس هم که همه می دانند یک تیم احیا شده است. ولی به نظر من هیچکدام اینها دلیل نمی شود که به ضرس قاطع بگوییم چه تیمی برنده می شود. در دربی همه چیز وقتی مشخص می شود که بازیکن داخل زمین برود و بتواند خودش را به شرایط بازی وفق دهد.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره دربی هایی که خودش در آنها حضور داشته گفت: یادم نیست که اولین دربی ام کدام بود. فکر می کنم در 7، 8 دربی حضور داشته ام که از یک دربی خاطره ای به ذهنم می رسد. یادم هست در یک بازی آقای عباس کارگر از تیم ما باید روبه روی صادق ورمزیار که در اوج جوانی بود قرار می گرفت. آن روز در یک صحنه کارگر و ورمزیار با هم درگیر شدند و الفاظ نامناسبی ردوبدل شد. همانجا به ورمزیار گفتم: بابا جون این تازه شروع کار شماست. سعی کن خودت را قوی کنی و چشم به کسی نداشته باشی. به نظر من همین دو تیم استقلال و پرسپولیس می تواند تاثیرات قابل توجهی بر فوتبال کشور، جامعه و فرهنگ ما بگذارند.
وی دربی را پیش بینی نکرد و تصریح کرد: من پیشگو نیستم و هیچ وقت هم پیش بینی نمی کنم. قلبا دوست دارم پرسپولیس برنده شود. اتفاقا دیروز در انزلی بچه ها از من درباره نتیجه می پرسیدند و من هم می گفتم یکی برنده می شود.
پیشکسوت پرسپولیس درباره این موضوع که آیا به بازیکنان پرسپولیس توصیه ای دارد، خاطرنشان کرد: باز هم می گویم باید داخل زمین به دور از هیاهو و مردانه بازی کنند و صرفا به دنبال کار فیزیکی و خطا کردن نباشند. آنها باید بدانند این آخرین دربی تاریخ نخواهد بود.
مایلی کهن درباره اینکه آیا دوست ندارد روزی به عنوان سرمربی حضور در دربی را تجربه کند،گفت: اگر بگویم نه دروغ گفته ام. به هرحال دوست داشتم یک روز سرمربی تیم پرسپولیس باشم حتی برای یک فصل. حالا اگر این اتفاق نیفتاده خواست خدا بوده و من لیاقت آن را نداشته ام.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده