ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان «کلید یادگیری» به بازار آمد

پیشخوان/ «کلید یادگیری» به بازار آمد

ایسنا/ «کلید یادگیری؛ آموزش کودکان سه تا هفت سال با رویکرد ویگوتسکی» به قلم گالینا دالیا با ترجمه افسانه اشرفی منتشر شد.
«کلید یادگیری» در همکاری با انتشارات موسسه خیریه آموزشی – فرهنگی شهید مهدوی توسط موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شده است. در معرفی این کتاب عنوان شده است: «کلید یادگیری» کتابی مناسب برای آموزگاران و مربیانی است که با کودکان سه تا هفت‌ ساله کار می‌کنند و انتشار آن کمبود محتوای آموزش خلاق و کارآمد را در عرصه آموزش و پرورش جبران می‌کند.

در مقدمه این کتاب به قلم راتلج - گروه تیلر و فرانسیس لندن و نیویورک آمده است:
«آیا می‌خواهید کودکان کلاس خود را برای چالش‌های آموزشی‌ای که پیش رو دارند، آماده کنید؟
آیا به جایگاه ارزشمند یادگیری باور دارید؟ چگونه می‌توانید آن را در وضعیت کاری خود به کار بگیرید؟
کتاب «نظریه ویگوتسکی در عمل، سال‌هایِ نخستِ کودکی» بر پایه مفاهیم لِو ویگوتسکی، یکی از نظریه پردازان تاثیرگذار سده بیستم، در زمینه آموزشِ سال‌های نخست، تدوین شده است.
نویسنده با بهره‌گیری از برنامه درسی «کلید یادگیری» نشان می‌دهد چگونه می‌توان کودکان را به نوآموزانی مستقل تبدیل کرد. «کلید یادگیری» برنامه ای است ویژه و الهام‌بخش، شامل فعالیت‌های پرورشی و شناختی برای «مرحله بنیادین و مرحله کلیدی 1».
کتاب «نظریه ویگوتسکی در عمل، سال‌های نخست کودکی»، نظریه ویگوتسکی درباره تکامل کودک را تبدیل به فعالیت‌های ساده، روشن و قابل اجرا برای کودکان سه تا هفت ساله می‌کند و هم زمان، نظریه زیرساخت فعالیت را توضیح و به مربی این امکان را می‌دهد تا برنامه را متناسب با موقعیت خود به کارگیرد.

این منبع باارزش، شامل نمونه بازی و فعالیت‌های آماده اجرایی است که از میان بیش از 600 تجربه ویژه یادگیری، انتخاب، و در قالب 12 واحد برنامه درسی برای استفاده آسانِ مربی تدوین شده است.

با توجه به هدف‌های یادگیریِ «مرحله بنیادین سال‌های نخست» به‌کارگیری این برنامه جامع به کودک کمک می‌کند تا بتواند به مهارت‌های زیر دست یابد:

• با راهنماییِ مربی و ابتکار عمل، فعالیت خود را برنامه‌ریزی کند و نظم بخشد. به روشنی نظر خود را بیان کند، به مهارت به کار بردن زبان، شنیدن و توجه کردن دست یابد.
• مشکلات را با ابتکار و با به کار بردن مهارت‌های فکری حل کند.
• با دیگران آزادانه و با اعتماد به نفس ارتباط بگیرد و به مهارت‌های اجتماعی دست یابد.
• به نوآموزی با اعتماد به نفس، با انگیزه و دارای ابزار ذهنی لازم برای یادگیری پایدار در آینده، تبدیل شود.
مربیان سال‌های نخست و آموزش گران مرحله کلیدیِ 1، که هدف شان گسترش و غنا بخشیدن به تکامل شناختی کودک است، این منبع ارزشمند را برای تکمیل و تنظیم تجربه‌های موجود به کار می‌گیرند.
گالینا دالیا مدیر برنامه درسی «کلید یادگیری»، کارشناسی شناخته‌شده در زمینه به کارگیری عملی نظریه ویگوتسکی در مورد
«یادگیری و تکامل»، در جهان است. »[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X