ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هافینگتون پست گزارش داد: افزایش شمار تلفات ناشی از استفاده از سلاح گرم در آمریکا

هافینگتون پست گزارش داد: افزایش شمار تلفات ناشی از استفاده از سلاح گرم در آمریکا

خبرگزاری صدا و سیما/ سلاح گرم تنها محصول مصرفی است که دولت آمریکا تدابیر مربوط به سلامت و ایمنی را درباره آن ارتقا نداده است .

به گزارش روزنامه هافینگتون پست ، در بیست و یک ایالت آمریکا در سال دو هزار و چهارده شمار افرادی که در حوادث مرتبط با تیراندازی کشته شدند از تعداد افرادی که در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند، بیشتر بوده است.
مرکز اتخاذ سیاست علیه خشونت -یک گروه تحقیقاتی که از قانون حفاظت در مقابل اسلحه حمایت می کند- در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که شمار تلفات افراد در حوادث مرتبط با رانندگی به سبب وضع مقررات کارآمد از قبیل ابتکار عمل های جلوگیری از وقوع تصادف و بهبود طراحی خودروها و بزرگراهها، کاهش یافته است اما میزان مرگ و میر افراد در حوادث مرتبط با تیراندازی با افزایش همراه بوده است.
کریستن رند مدیر این مرکز در بیانیه ای اعلام کرد: سلاح گرم تنها محصول مصرفی است که دولت فدرال، تدابیر مربوط به سلامت و ایمنی را درباره آن ارتقا نداده است .
او همچنین گفت: تدابیر مبتنی بر انجام مطالعات علمی، سبب کاهش قابل توجه مرگ و میر ناشی از خودروهای موتوری در دهه های اخیر شده است، اما از زمانی که ما قوانینی در ارتباط با ایمنی درباره سلاح گرم تصویب کرده ایم، زمان زیادی می گذرد .
این در حالی است که در شش سال، این روند بیش از دو برابر شده است.
در این گزارش آمده است: کاهش قابل توجه مرگ و میر در حوادث رانندگی نشان می دهد چگونه وضع قوانین می توانند میزان تلفات را کاهش دهد .
این گروه اعلام کرد: در سال دو هزار و چهارده، از هر ده آمریکایی نه نفر خودرو داشتند و این در حالی است که یک سوم آنها به اسلحه دسترسی داشتند.
مرکز پیشرفت آمریکا در سال دو هزار و چهارده پیش بینی کرده بود: در سال دو هزار و پانزده شمار بیشتری از افراد جوان در آمریکا به سبب استفاده از اسلحه در مقایسه با حوادث رانندگی کشته خواهند شد.
دیگر گزارش های منتشر شده نیز نشان می داد که سال دو هزار و پانزده نخستین سالی خواهد بود که شمار مرگ و میر افراد به سبب تیراندازی در مقایسه با حوادث رانندگی در سراسر آمریکا بیشتر خواهد بود.
ارقام سال دو هزار و پانزده در حال حاضر در دسترس نیست اما گزارش های منتشر شده نشان می دهد اگر روند کنونی ادامه یابد هر ساله شمار افرادی که در حوادث تیراندازی در مقایسه با حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند، بیشتر خواهد شد.
این رقم شامل خودکشی ها نمی شود؛ عاملی که بیش از شصت درصد از همه مرگ و میر های مرتبط با استفاده از سلاح گرم را شامل می شود. بسیاری از کارشناسان می گویند زمان بازنگری در رویکرد ما در قبال این معضل فرا رسیده است.
پزشکان برای آمریکا -نهادی که در جهت تقویت بهداشت در آمریکا تلاش می کند- در حال حاضر خشونت های مرتبط با سلاح گرم را یک بحران عمومی می داند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده