ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لذت بخش جلوه کردن گناه اولین عامل خطورات نفسانی است

لذت بخش جلوه کردن گناه اولین عامل خطورات نفسانی است

مهر/ آیت الله قرهی گفت: اولیاء الهی می‌فرمایند اولین عامل خطورات نفسانی، این است که تو را دعوت به گناه می کند یعنی گناه را برای تو، خوب جلوه می دهد.
مطلبی از دروس اخلاق گدشته آیت الله قرهی در پی می آید؛
اولیاء الهی می‌فرمایند: اوّلین عامل خطورات نفسانی، این است که تو را دعوت به گناه می کند؛ یعنی گناه را برای تو، خوب جلوه می دهد. چون اگر انسان بداند که گناه، دشمنش است و بد است، آن را انجام نمی دهد، امّا وقتی گناه را لذّت‌دار به او جلوه دهند، فریب می‌خورد. البته بعدها توضیح می دهیم که این لذّت، کاذب است. امّا نفس انسان، این‌طور جلوه می دهد که این، لذّت دارد و إلّا تا لذّت در آن نباشد، صددرصد انسان مبتلای به گناه نمی شود.

لذا اوّلین عامل همین است که نفس برای او شیرینی و لذّتی را جلوه می دهد و به او می گوید: این کار را انجام بده. پس به واسطه آن شیرینی و لذّت، دیگر دلش می‌خواهد آن گناه را انجام دهد و مبتلا می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X