به چند درصد شکایت های مربوط به بهداشت محیط و حرفه ای، رسیدگی شده است؟

به چند درصد شکایت های مربوط به بهداشت محیط و حرفه ای، رسیدگی شده است؟

میزان/ رئیس سامانه نظارت بر ارتباطات مردمی و اقدامات بهداشت عمومی در شرایط اضطرار و بحران (سامانه بهداشت 190) آخرین گزارش وضعیت اخبار و شکایات این سامانه در بازه زمانی یکم تا 20 فروردین را اعلام کرد.

محراب آقازاده کل تماس های مردمی با سامانه را 10 هزار و 250 تماس عنوان کرد و گفت: از این تعداد، 2 هزار و 843 مورد شکایت ثبت شده است.
وی با بیان اینکه 94 درصد از شکایت های ثبت شده مورد رسیدگی قرار گرفته است، گفت: از بیش از 10 هزار تماس با سامانه 190 تعداد 5 هزار و 903 تماس اعم از مرتبط یا غیر مرتبط منجر به راهنمایی و مشاوره، آموزش یا ارجاع به خارج از بخشهای سازمان شده است.
محراب زاده در ادامه گفت: بیشترین شکایات وارده به ترتیب فراوانی مربوط به دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، شهید بهشتی، اصفهان، ایران، شیراز و قم بوده و بیشتر مربوط به اصناف سلف سرویس و رستوران ها، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا، بقالی و سوپرمارکت، نانوایی، اماکن مسکونی و آشپزخانه (کترینگ) بوده است.
رئیس سامانه 190 در ادامه عدم رعایت نظافت عمومی محل کار، مواد غذایی غیر بهداشتی، دفع غیر بهداشتی فاضلاب، مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و وجود جسم خارجی در مواد غذایی پخته شده را به ترتیب بیشترین نوع درخواست تماس گیرندگان ذکر کرد و گفت: با واحدها و مراکز غذایی که مرتکب تخلف بهداشتی شده اند، برخوردهای قانونی لازم اعم از اخطار کتبی، معرفی به مراجع قضایی، رفع نقص، معدوم سازی کالا و مواد غذایی صورت گرفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «به چند درصد شکایت های مربوط به بهداشت محیط و حرفه ای، رسیدگی شده است؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X