ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

به چند درصد شکایت های مربوط به بهداشت محیط و حرفه ای، رسیدگی شده است؟

به چند درصد شکایت های مربوط به بهداشت محیط و حرفه ای، رسیدگی شده است؟

میزان/ رئیس سامانه نظارت بر ارتباطات مردمی و اقدامات بهداشت عمومی در شرایط اضطرار و بحران (سامانه بهداشت 190) آخرین گزارش وضعیت اخبار و شکایات این سامانه در بازه زمانی یکم تا 20 فروردین را اعلام کرد.

محراب آقازاده کل تماس های مردمی با سامانه را 10 هزار و 250 تماس عنوان کرد و گفت: از این تعداد، 2 هزار و 843 مورد شکایت ثبت شده است.
وی با بیان اینکه 94 درصد از شکایت های ثبت شده مورد رسیدگی قرار گرفته است، گفت: از بیش از 10 هزار تماس با سامانه 190 تعداد 5 هزار و 903 تماس اعم از مرتبط یا غیر مرتبط منجر به راهنمایی و مشاوره، آموزش یا ارجاع به خارج از بخشهای سازمان شده است.
محراب زاده در ادامه گفت: بیشترین شکایات وارده به ترتیب فراوانی مربوط به دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، شهید بهشتی، اصفهان، ایران، شیراز و قم بوده و بیشتر مربوط به اصناف سلف سرویس و رستوران ها، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا، بقالی و سوپرمارکت، نانوایی، اماکن مسکونی و آشپزخانه (کترینگ) بوده است.
رئیس سامانه 190 در ادامه عدم رعایت نظافت عمومی محل کار، مواد غذایی غیر بهداشتی، دفع غیر بهداشتی فاضلاب، مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و وجود جسم خارجی در مواد غذایی پخته شده را به ترتیب بیشترین نوع درخواست تماس گیرندگان ذکر کرد و گفت: با واحدها و مراکز غذایی که مرتکب تخلف بهداشتی شده اند، برخوردهای قانونی لازم اعم از اخطار کتبی، معرفی به مراجع قضایی، رفع نقص، معدوم سازی کالا و مواد غذایی صورت گرفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده