ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث کلاهبردار حرفه ای را شناسایی کنید

حوادث/ کلاهبردار حرفه ای را شناسایی کنید

آنا/ پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست تا مردی را که از ترفند کاریابی به عنوان شیوه‌ای برای کلاهبرداری از جویندگان کار استفاده می‌کرد، شناسایی کنند.

در تاریخ 24 فروردین سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 128 تهران نو به مأموران اعلام کرد: فردی ناشناس، با وعده استخدام در یک شرکت خصوصی و به بهانه درخواست ضمانت برای اشتغال، طلاهای همسرم را گرفته و متواری شده است.

پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و به دستور بازپرس شعبه شانزدهم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی

شاکی پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ 24 فرودین سال جاری در پارک خیام با شخصی حدودا 40 ساله آشنا شدم که پیشنهاد شغل و کار داد به اتفاق، به منزل اینجانب رفته و پس از صرف چای جهت بستن قرارداد از خانه خارج شدیم. به بهانه گرفتن عکس داخل یک عکاسی رفتیم این شخص در آنجا بنده را گذاشت و خودش با موتور مجددا به در منزل بنده من آمده و به بهانه ضمانت، از همسرم تعداد 10 عدد النگو، یک عدد زنجیر و پلاک، یک جفت گوشواره و یک حلقه انگشتر گرفته و متواری شده است.

اظهارات همسر شاکی

همسر شاکی پرونده نیز پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی، ضمن تأیید اظهاراتش همسرش به کارآگاهان گفت: در ساعت 12:30 تاریخ یاد شده همسرم به همراه فردی حدودا 45 ساله وارد خانه شد شخص مورد نظر گفت که برای همسرتان شغلی پیدا کرده‌ام آیا شما موافق هستید که همسرتان سرکار برود که من نیز پاسخ مثبت دادم سپس هر دو نفر از منزل خارج شدند تا اینکه بعد از گذشت نیم ساعت، این شخص مجددا و این بار به تنهایی به درب خانه ما مراجعه و با نشان دادن دو کاغذ امضا شده عنوان کردند : همسرتان گفته که طلاهایتان را بدهید تا برای ضمانتش ببرم و من نیز طلاهایم را به ایشان دادم.

شناسایی دومین شاکی پرونده

در ادامه رسیدگی به پرونده، دومین شاکی پرونده که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بود نیز شناسایی شد. شاکی اخیر پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در داخل بانک با شخص ناشناسی آشنا شدم پس از گذشت دقایقی این شخص عنوان کرد که آیا مایل هستید با حقوق خوب در یک محضرخانه مشغول به کار شوید و من نیز عنوان کردم که اگر شعل خوبی باشد، موردی ندارد در ادامه این شخص عنوان کرد که باید رضایت همسرتان را نیز داشته باشم و به این بهانه، به اتفاق به منزل بنده مراجعه کردیم . ایشان از همسرم پرسید که آیا شما مایل هستید که همسرتان با حقوق خوب به سر کار برود که همسرم نیز جواب مثبت دادند. در ساعت 12:00 برای رفتن به محضرخانه و بستن قرارداد کاری از منزل خارج شدیم که در بین راه ایشان مرا مقابل یک مغازه عکاسی از موتور پیاده کرد تا من عکس بیندازم؛ سپس خودش به منزل اینجانب مراجعه نمود و از همسرم به بهانه ضمانت شغلی درخواست طلاهایش را کرد و همسرم نیز طلاهایش را به این شخص تحویل داد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد که در ادامه رسیدگی به این پرونده با توجه به شناسایی تصویر متهم از طریق تصاویر دوربین‌های مداربسته بانکی و به جهت شناسایی و دستگیری این شخص، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند درخواست می‌شود تا هر گونه اطلاعات خود در خصوص هویت، مخفیگاه و یا محل‌های تردد این شخص را از طریق شماره تماس‌های 21865680 و 21865853 در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

حوادث/ کلاهبردار حرفه ای را شناسایی کنید

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده