ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پارس نوشت: دو حربه اصلاحات برای امتیاز بیشتر از رئیس مجلس

پارس نوشت: دو حربه اصلاحات برای امتیاز بیشتر از رئیس مجلس

پارس/ متن پیش رو در پارس منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

برخلاف فضاسازی انجام شده درخصوص توافق دکتر علی لاریجانی و دکتر محمدرضا عارف و برگزاری جلسه ای بین این دو، پیگیری ها نشان می دهد هیچ توافق و دیداری صورت نگرفته است.

بر اساس جمع بندی صورت گرفته، سران جریان اصلاحات و حسن روحانی رئیس جمهور تمایل دارند همچنان لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی باقی بماند.

البته سران جریان اصلاحات بر این باورند که نبایستی به راحتی، «93 رای» نمایندگان اصلاح طلب به راحتی در اختیار لاریجانی قرار گیرد و بایستی بر اساس معامله ای این اتفاق صورت گیرد.

در عین حال که بدنه جریان اصلاحات به شدت از اینکه عارف، ریاست مجلس را در اختیار نداشته باشد نگران هستند همچنین شخص عارف نیز تاکید دارد که این بار دیگر انتخابات 92 نیست که بخواهد با فشار رئیس دولت اصلاحات و هاشمی رفسنجانی به نفع یک عضو جریان اصولگرا کناره گیری کند.

بر همین اساس فعلا فضای رسانه ای اصلاحات به سمت این خواهد رفت که عارف نامزد اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست مجلس است که در موقع مقتضی با دریافت امتیازات بیشتری از رئیس مجلس، بتوانند نامزدی عارف را به جای یک باخت به فرصتی برای حضور بیشتر در کسب کرسی های قدرت مجلس تبدیل کنند.

همچنین سران جریان اصلاحات بر این باورند که مرحله دوم می توانند تعداد نمایندگان خود را از 93 نفر فعلی به 105 تا 120 نفر افزایش دهند و با قدرت بیشتری به چانه زنی با علی لاریجانی بپردازند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X