ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت افغانستان به طور رسمی از پیوستن حزب اسلامی به گفت و گوهای صلح استقبال کرد

دولت افغانستان به طور رسمی از پیوستن حزب اسلامی به گفت و گوهای صلح استقبال کرد

ایرنا/ معاون سخنگوی ریاست جمهوری اففانستان به طور رسمی از پیوستن گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی این کشور به روند گفت وگوهای صلح استقبال کرد و گفت که دولت آن دسته از گروه های تروریستی را که به روند این گفت و گوها نپیوندند، سرکوب خواهد کرد.

«دواخان مینه پال» روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران گفت که دولت افغانستان از مخالفان دولت خواست تا به روند صلح بپیوندند و از جنگ و خونریزی دست بردارند و جامعه جهانی نیز از این موضع دولت افغانستان پشتیبانی می کند، اما متأسفانه مخالفان بر خلاف خواست و اراده مردم به قتل و کشتار بی گناهان ادامه داده و دولت نیز در برابر این موضع طالبان خواهد ایستاد و مبارزه علیه تروریسم را ادامه می دهد.
وی تصریح کرد «قانون اساسی افغانستان دفاع از مردم و خاک این کشور را وظیفه اصلی نیروهای امنیتی می داند تا در مقابل تروریست هایی که به دستور کشورهای خارجی مردم بی گناه را به قتل می رسانند، مبارزه کند.
معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که دولت افغانستان از موضع اخیر حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار که تمایل نشان داده از راه سیاسی مشکلات خود را حل کند و به روند صلح بپیوندد، استقبال می کند تا صلح و امنیت از راه گفت وگو در کشور برقرار شود و مردم افغانستان به آرزوی دیرینه خود برسند.
وی تاکید کرد که دولت و مردم افغانستان در برابر آنچه که وی آن را دسیسه های خارجی و داخلی خواند، خواهد ایستاد و آن را خنثی خواهد کرد.
گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان « در شرایطی که طالبان با انتشار اطلاعیه ای شرکت در گفت وگوهای صلح را منوط به خروج نیروهای خارجی و خارج شدن این گروه از فهرست سیاه سازمان ملل و آزادی زندانیان خود کرده» ،برای پیوستن به این گفت و گوها اعلام آمادگی کرده است و به تازگی نمایندگان این حزب با اعضای شورای عالی صلح مذاکراتی انجام داده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده