ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر بهداشت: بستر لازم برای حضور بخش خصوصی در حوزه بهداشت مهیا است

معاون وزیر بهداشت: بستر لازم برای حضور بخش خصوصی در حوزه بهداشت مهیا است

میزان/ علی اکبر سیاری به فرصت های سرمایه گذاری در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: در حوزه ساخت و ساز در حدود 17 هزار خانه بهداشت در روستا وجود دارد که بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری می تواند در این بخش وارد شود.

علی اکبر سیاری ضمن بیان این مطلب ادامه داد: مراکز بهداشتی درمانی در روستاها نیز نمونه خوبی برای جذب سرمایه گذاری هستند. حدود 2 هزار و 800 مرکز بهداشتی داریم که تعداد زیادی از آن ها استیجاری هستند.

به گفته وی مراکز بهداشت شهری همچون پایگاه سلامت و مرکز جامعه سلامت شهری نیز از مکان هایی هستند که بخش خصوصی می تواند به منظور سرمایه گذاری وارد شود. در طرح جدید برای هر 12 هزار و 500 نفر در شهر یک پایگاه سلامت و برای هر 30 تا 50 هزار نفر یک مرکز سلامت جامعه وجود دارد.

معاون بهداشت تصریح کرد: فرصت بزرگ شغلی که در کشور ایجاد شده این است که در حوزه سلامت ما خدمت می خریم و پول آن را پرداخت می کنیم. از آنجایی که این خدمات رایگان است تصمیم نداریم که تمام این نیروها را استخدام کنیم. بنابراین برای بخش خصوی یک فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت این آمادگی وجود دارد که با افرادی که نوآور هستند در اقصی نقاط کشور چه در شهر و چه در روستا مذاکره انجام دهیم.

سیاری تاکید کرد: قصد داریم برنامه خدمت ارائه کنیم؛ نیروها را بخش خصوصی معرفی می کند؛ برنامه را ما ارائه می دهیم و خدمت را طبق دستورالعمل های خود اجرایی می کنیم و با نظارت جدی پول این امر را تامین کرده و بدین ترتیب فرصت مناسبی را برای مشارکت بخش خصوصی مهیا می کنیم.

وی به نقش اساسی حضور بخش خصوصی در تحول سلامت مردم اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی در پیشگیری و ارتقای سلامت و همچنین تشخیص زودرس بیماری ها نقش مهمی دارد.

سیاری افزود: سلامت جامعه از سه ناحیه آسیب می بیند؛ آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد، ایدز، بیکاری، طلاق، بیماری های غیرواگیر و همچنین بیماری های مزمن که 76 درصد علت مرگ مردم مربوط به آن است. در جلوگیری از این بیماری ها بخش خصوصی می تواند نقش بزرگی را ایفا کند.

به گفته وی؛ بستر لازم برای حضور سرمایه گذاران خارجی در حوزه بهداشت وجود دارد.

لازم به ذکر است اولین همایش ملی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت با حضور تعداد زیادی از سرمایه گذاران کشور، در روز 29 دی ماه سال جاری برگزار می شود.

معرفی قابلیت های اقتصادی حوزه سلامت به صاحبان سرمایه، معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت، ایجاد بستر مناسب برای جلب حداکثری مشارکت بخش غیر دولتی در توسعه خدمات سلامت، ارائه بسته های سرمایه گذاری حوزه سلامت منظور انعقاد تفاهم نامه های مشارکت، ترویج دانش و ظرفیت سازی برای مشارکت های عمومی و خصوصی و بهره گیری از دیدگاه های صاحب نظران اهداف این همایش هستند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده