ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاربرد سلول های بنیادی در درمان مبتلایان به اوتیسم

کاربرد سلول های بنیادی در درمان مبتلایان به اوتیسم

مهر/ محققان انستیتو ملی سلامت ذهنی، سلولهای بنیادی را از کودکان مبتلا به اوتیسم تولید کرده اند که به آن ها اجازه می دهد چگونگی تکوین مغز در بیماران مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم را مطالعه کنند.
دکتر Dolmetsch و همکارانش می گویند برای رسیدن به این دستاورد، ما ابتدا سلول های پوست کودکان مبتلا به اوتیسم را گرفته و آن ها را به سلول های بنیادی پرتوان القایی بازبرنامه ریزی کردیم.
سپس این سلول ها، به نورون های عصبی تمایز یافتند تا بخشی از مغز را تولید کنند. در این زمان می توان چگونگی تکوین و رشد این سلول ها و هم چنین عملکرد آن ها در زمان بلوغ را آنالیز کرده و دیدگاه های جدیدی در این زمینه بدست آورد.
به نظر می رسد که این سلول های مغزی بدست آمده از کودکان مبتلا به اوتیسم با سلول های مغزی کودکان سالم متفاوت باشند. با درک دلایل این تفاوت می توان هدف های درمانی مناسبی را برای درمان اوتیسم ارائه کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده