ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشانه های اجرایی شدن برجام در صورت های مالی بیمه دانا

نشانه های اجرایی شدن برجام در صورت های مالی بیمه دانا

خراسان/ بازار سه شنبه در مجموع بازاری مثبت بود که شاخص هم 119 واحد افزایش داشت، با این افزایش، شاخص دوباره در آستانۀ سطح 63 هزار واحدی قرار گرفت.

در گروههای مختلف سهام مثبت داشتیم و سرمایه گذاری غدیر، شبندر و بانک ملت تأثیرگذارترین سهام بزرگ بازار بودند.

بازار سه شنبه تحت تأثیر هیاهویی در مورد شرکت قند شیرین خراسان هم واقع شده بود، این شرکت که در مورد واگذاری 56 هکتار از زمین هایش مفاهمه ای با شهرداری داشته در سال 94 نزدیک به 400 درصد بازدهی داشته است و در برخی سایتهای خبری بورس رشد این سهم و معاملات آن را تحت تأثیر اطلاعات نهانی دانسته بودند.

شرکت بیمه دانا که برای سال جاری پیش بینی 51 درصد تعدیل مثبت دارد، با ارسال نامه ای به سازمان بورس دلایل این امر را اعلام کرده است در نامه این شرکت دلایلی مانند افزایش سهم مشارکت در کنسرسیوم ها و حق بیمه قبولی اتکایی نسبت به پیش بینی اولیه با توجه به تأثیر رویدادهای سیاسی در محیط بین المللی و رفع موانع موجود در تعاملات بیمه ای با سایر شرکتهای خارجی، اصلاح ذخایر فنی و تأثیر قرارداد با شرکتهای خودروسازی عنوان شده است.

این گزارش و شفاف سازی را می توان به عنوان اولین نشانه های فضای جدید پس از لغو تحریم ها به فال نیک گرفت.اما شسپا در پی کاهش قیمت نفت تعدیل منفی را روانه سایت کدال کرده است. شرکت نفت سپاهان سود هر سهم سال جاری را از 250 تومان به ازای هر سهم تا سطح 162 تومان کاهش داده است.

فروش شرکت ناشی از کاهش قیمت نفت از 1324 میلیارد تومان به 1144 میلیارد تومان کاهش یافته است. افت 15 درصدی هزینه های عمومی این شرکت نیز متأثر از کاهش هزینه های صادرات به دنبال کاهش فروش صادراتی بوده است.

شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت نیز گزارش خود را ارائه داد، این شرکت سود خود را از 610 ریال با کاهش بسیار اندکی به 606 ریال برای هر سهم رسانده است. افزایش سود 36 میلیاردی درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری این شرکت ناشی از پیش بینی این شرکت از افزایش سود تقسیمی شرکت های سرمایه پذیر این شرکت بوده است.

با توجه به واگذاری بیش از 50 درصد سهام شرکت نفت قشم، درآمد واگذاری پس از کسر هزینه های مزایده و مالیات به مبلغ تقریبی 51 میلیارد تومان شناسایی شده است. اما درآمدهای این شرکت در 6 ماهه اول بدون احتساب سود سهام شرکتهای تابعه محاسبه شده است و بنابراین تنها 8 درصد سود حاصل از سرمایه گذاری را پوشش داده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده