ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون اول رئیس جمهوری: صنعت پتروشیمی نماد واقعی اقتصاد مقاومتی است

معاون اول رئیس جمهوری: صنعت پتروشیمی نماد واقعی اقتصاد مقاومتی است

شانا/ معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به این که سیاستهای اقتصاد مقاومتی بر مبنای درون زایی، برون گرایی، دانش زایی، عدالت بنیانی و مردمی است، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی کشور نیز نماد واقعی اقتصاد مقاومتی است که باید این سیاستها را اجرا کند.

اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز (چهارشنبه، ٢٥ فروردین ماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: مهمترین چالشهای پیش روی اقتصاد ایران، بیکاری، رفاه مردم، توسعه ایران و به عبارتی اقتدار اقتصادی کشور است.

وی با بیان این که ایران در منطقه جایگاه ویژه ای دارد، ادامه داد: با وجود ناامنی و ناآرامی در منطقه، ایران کانون ثبات و نقطه آرام منطقه است.

معاون اول رئیس جمهوری منابع عظیم نفت و گاز کشور را از جاذبه های طبیعی ایران عنوان کرد و گفت: ایران نه تنها قادر است به چالشهای اقتصادی خود فائق آید، می تواند به یکی از کانونهای توسعه ای دنیا بدل شود و تحرکی در اقتصاد جهان به وجود آورد.

وی با اشاره به این که جامعه مدنی و مردمی ایران پذیرفته اند که اولویت نخست کشور، اقتصاد است، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، راهبرد مشترکی است که همه مردم آن را پذیرفته اند و قبول دارند.

وی با بیان این که پس از دسترسی به راهبرد مشترک باید جهت گیری مشترکی نیز همسو با آن داشته باشیم، افزود: مقام معظم رهبری، فرماندهی اقتصاد مقاومتی را بر عهده دولت و معاون اول رئیس جمهوری قرار داده است تا تصمیم گیر اختلاف نظرها در زمینه جهت گیریهای اقتصاد مقاومتی باشد.

جهانگیری یکی از مهمترین ویژگیهای اقتصاد مقاومتی را اتکا به همه ظرفیتهای کشور دانست و ادامه داد: این کشور ظرفیت زیادی بویژه در بخش پتروشیمی دارد که باید با استفاده از تجربه ها و کارشناسان متخصص، بازار خوبی را در خارج از کشور به دست آورد.

وی با اشاره به این که اقتصاد باید برون گرا و با جهان تعامل داشته باشد، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی ایران، پارسال حدود ١٠ میلیارد دلار محصولات صادر کرده است که بدون شک این رقم در سال ٩٥ افزایش می یابد.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ایران را محدود نمی کند، اظهار کرد: لازمه توسعه اقتصاد کشور، تعامل با جهان و جذب سرمایه گذاری خارجی است تا بتوانیم نقش مکملی در اقتصاد جهانی داشته باشیم.

جهانگیری به ایجاد زمینه های سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی تاکید کرد و گفت: وزارت نفت باید سیاست شفافی در قیمت گذاری خوراک و تامین آن داشته باشد تا بازار مطمئنی را برای سرمایه گذاران خارجی تامین کند.

وی افزود: با برنامه ریزیهای راهبردی و خوب در صنعت پتروشیمی می توان شاهد توسعه و افزایش ظرفیت تولید در آن باشیم.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به این که حدود ٧٥ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی ایران، طرحهای جدید و در حال اجرا تعریف شده است ادامه داد: این صنعت بازار بزرگی دارد که سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند.

جهانگیری یادآور شد: امیدوارم صنعت پتروشیمی ایران رتبه نخست جهان را در حجم صادرات و تولید محصولات پتروشیمی به دست آورد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده