ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه‌اندازی خیابان مشاغل تهران قدیم

  راه‌اندازی خیابان مشاغل تهران قدیم

ایسنا/ رئیس سازمان رفاه شهرداری تهران از راه اندازی خیابان مشاغل تهران قدیم در پایتخت خبرداد.
فرزاد پارسیان هوشیار با اعلام خبر راه‌اندازی خیابان مشاغل تهران قدیم گفت: به منظور افزایش جذب گردشگر در پایتخت، مشاغل رو به زوال و از بین رفته تهران قدیم با رویکرد دوره قاجار شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه این مشاغل درآمدزا توسط کارشناسان شناسایی شده‌ است، اظهارکرد: برخی از مشاغل قدیمی همچون نعل کوبی، زین سازی و.... در فرهنگ فعلی ما درآمدزا نیست؛ اما مشاغلی همچون قلم زنی، کاشی کاری،‌ بند زنی و ... توسط کارشناسان شناسایی شدند و درآمدزا هستند.
رئیس سازمان رفاه شهرداری تهران با بیان اینکه به زودی در دو خیابان پایتخت، مشاغل تهران قدیم به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: 70 شغل درآمدزای قدیمی شناسایی شده است که به صورت پایلوت در دو خیابان باب همایون 15 خرداد و اراضی عباس آباد اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت موفقیت این طرح، مشاغل قدیمی در 5 پهنه شهر تهران نیز اجرایی می‌شود گفت: تا پیش از پایان شهریور خیابان مشاغل تهران قدیم در دو خیابان راه‌اندازی می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده