ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کوشکی: کشورهای قدرتمند به دنبال بازی برد-باخت هستند

کوشکی: کشورهای قدرتمند به دنبال بازی برد-باخت هستند

خبرگزاری دانشجو/ عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: کشورهایی مثل آمریکا قدرتمند نشده اند که با دیگران بازی برد- برد داشته باشند،آن‌ها بازی‌های برد-باخت را مدنظر قرار دارند.

محمدصادق کوشکی با اشاره به اظهارات اخیر اوباما مبنی بر حمله نظامی امریکا به ایران در 15 سال آینده و از بین بردن این توافق گفت: وقتی که کشوری همچون «آمریکا» خود را لازم و حاکم بر جهان می‌داند و با همکاری 5کشور قدرتمند دیگر جهان اقرار به دشمنی با ما می‌کند و قرار داد یا توافقی را با کشور ما منعقد می‌کند، توقع این‌که این برنامه به نفع ما و به زیان آنها باشد نگرش ساده لوحانه ای است.

وی تصریح کرد: اگر سوابق آمریکایی‌ها را در حوزه دیپلماسی مورد نظر قرار دهیم، متوجه خواهیم شد که چند صد سال تجربه دیپلماسی به علاوه قدرت فعلی آنان در مقابل ماست، و در طرف مقابل کسانی قرار دارند که این قدرت را قبول دارند. یعنی تیم مذاکره کننده، قدرتمندی آمریکا را باور دارد و آمریکا را کدخدا می‌‌داند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه هرگاه با این دید برنامه اقدام مشترکی منعقد شود، قطعا منافع آمریکا در آن تامین می‌شود، اظهار داشت: اگر غیر از این باشد یعنی تصور داشته باشیم برنامه ای را در این نشست پذیرفته‌ایم که امنیت ما را تامین می‌کند، این تصوری اشتباه است.

وی افزود: بحث امنیت و منافع قابل تقسیم نیستند، اما در بحث مذاکرات آنچه که تقسیم می‌شود امنیت و منافع ملی است. زمانی که ابرقدرتی در برنامه‌ای بخواهد امنیت خود را حفظ کند، طبیعی است امنیت طرف مقابل یعنی ایران، در این توافق خدشه‌دار می‌شود، آن هم ایرانی که امروز در مقابل شش کشور قرار گرفته. پس باید بپذیریم برنامه‌ها براساس منافع غرب نگاشته شده است و اگر غیر از این باشد باید تعجب کرد.

کوشکی با بیان اینکه آمریکایی‌ها قدرتمند شده‌اند تا بتوانند از منافع خود در عرصه بین‌الملل را حفاظت کنند، درپایان خاطرنشان کرد: اینگونه کشورها قدرتمند نشده‌اند که با دیگران بازی برد برد داشته باشند ،بازی‌های برد -برد برای کشورهای متوسط است، کشورهای قدرتمند بازی های برد باخت را مدنظر قرار دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده