ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کامرون: دولت نتوانسته مساله مالیات دارایی‌های برون‌مرزی را به درستی بررسی کند

کامرون: دولت نتوانسته مساله مالیات دارایی‌های برون‌مرزی را به درستی بررسی کند

فارس/ نخست وزیر انگلستان در جلسه پارلمان این کشور درباره رسوایی مالیاتی برخی سران این کشور گفت هیچ یک از دولت‌های محافظه‌کار و کارگر نتوانستند با مساله مالیات دارایی‌های برون‌مرزی درست برخورد کنند.

بعد از آنکه بر اساس اسناد پاناما معلوم شد پدر «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان شرکتی در مرزهای خارج از انگلیس داشته و از پرداخت مالیات فرار کرده است، انتقادهای تندی علیه نخست وزیر ابراز شد.
دیوید کامرون که خود نیز در شرکت پدرش سهم داشته با انتشار خلاصه‌ای از سوابق مالیاتی خود مدعی شد که هیچ بدهی مالیاتی ندارد اما بر اساس همان خلاصه معلوم شد که وی مالیات بر ارث دریافتی از پدرش را پرداخت نکرده است.
روز چهارشنبه (امروز) در جلسه پارلمان انگلستان اعضای پارلمان از کامرون درباره رسوایی مالی برخی سران این کشور سوال کردند.
طی مناظره امروز برخی نمایندگان به اسنادی اشاره کردند که نشان می‌دهد 300 تن از کارکنان دولت از پرداخت مالیات خودداری کرده و فرار کردند. آنها از راه های گریز مالیاتی استفاده کردند و تعداد آنها خیلی بیشتر از حد تصور بوده است.
کامرون در اینباره گفت شغل این افراد طوری بوده که این امکان را به آنها داده تا از جایگاه خود سو استفاده کردند و می‌بایست بر خلاف انچه انجام دادند مانند مردم عادی مالیات پرداخت می کردند.
ایا افرادی که مثل کری دیویس و 4 ماه از مالیات پرداخت کردن خودداری کردند و بر اساس تخلفاتی که صورت گرفته آیا این موضوع می‌تواند بر تصمیم گیری های اینده اثر گذارد و در سیاست های شما اثرگذرا هست.
وی ادامه داد، بر این اساس لازم است مقررات داخلی دولت تغییر کرده و لازم است اسناد و مدارک را مورد بررسی قرا ر داده و قوانین را اصلاح کنند همچنین با متخلفان به نحوی برخورد کنند که برخلاف معادل های کنونی، فرار مالیاتی 700 میلیون پوندی جبران شود.
نخست وزیر انگلستان در پاسخ به سوال دیگری که قوانین اتحادیه اروپا و لزوم برخورد با متخلفان را طرح کرد،‌ گفت باید همه دارایی ها از جمله دارایی‌های شخصی همه افراد مکتوب شده و مشخص و معین باشد تا به طور مناسب با آن برخورد شود.
کامرون در جلسه پارلمان امروز گفت مساله مالیات دارایی‌های برون‌مرزی تنها مربوط به دولت محافظه‌کار نیست و هیچ یک از دولت‌های کارگر و محافظه‌کار نتوانستند با این مساله به خوبی برخورد کنند.
بعد از آنکه اسناد پاناما منتشر و نام پدر دیوید کامرون در آن دیده شد، مردم انگلیس و بویژه مخالفان حزب محافظه‌کار خواستار استعفای کامرون از نخست وزیری شدند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X