ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فهرست عیوب ایمنی خودرو تهیه می‌شود

فهرست عیوب ایمنی خودرو تهیه می‌شود

ایسنا/ براساس یک قانون جدید، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظفند فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی خودرو را تهیه و به شرکتها و سازمان‌های مرتبط ابلاغ کنند.
یکی از دلایل نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی، پایین بودن کیفیت خودروهای تولیدی در کشور است.
در این زمینه پایین بودن کیفیت برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی موجب شده تا برخی از این خودروها بلافاصله بعد از تولید معیوب شده و برای رفع عیب به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند.

این موضوع اعتراض وزیر صنعت، معدن و تجارت را نیز به دنبال داشته است به‌گونه‌ای که محمدرضا نعمت‌زاده عنوان کرده که :" چرا خودروهای تولیدی در کشور باید قبل از 10 هزار کیلومتر پیمایش، به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند".
این موضوع در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مدنظر قرار گرفته به‌گونه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظف به تهیه فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی خودرو شده‌اند تا از به کار رفتن قطعات بی‌کیفیت در تولید خودرو جلوگیری شود.

در این زمینه در ماده 22 این قانون آمده است:" وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران موظفند فهرست قطعات مشمول استاندارد ملی و فهرست قطعات و عیوب ایمنی را تهیه و ابلاغ نمایند" .
اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت در دست بررسی است و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده