ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

باهنر: وزارت اطلاعات روی احزاب تازه تاسیس دقت کند

باهنر: وزارت اطلاعات روی احزاب تازه تاسیس دقت کند

افکارنیوز/ نایب رئیس مجلس گفت: وزرات اطلاعات و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برای فعالیت افراد در احزاب و گروههای تازه تاسیس باید دقت لازم را داشته باشند.

محمد رضا باهنر دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری و نایب رئیس مجلس در رابطه با اقدامات و فعالیت اصلاح طلبان برای حضور دوباره درعرصه سیاسی کشور در گفت و گو با افکارخبر گفت: شرط حضور افراد در عرصه سیاسی کشور جبران رفتارهای گذشته است، البته باید توجه داشت برخی از این رفتارها قابل جبران هستند ولی برخی به هیچ وجه قابل جبران نیستند؛ همانند رفتارهای سران فتنه در سال ۸۸ و یا کسانی که به فتنه کمک کردند، کارشان قابل جبران نیست.

وی افزود: به نظر می رسد وزرات اطلاعات و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برای فعالیت این افراد در احزاب و گروههای تازه تاسیس باید دقت لازم را داشته باشیم. زیرا اگر کسانی هستند که فقط بخواهند پوستی راعوض کنند و با همان تفکرات قبل خود بخواهند دوباره حزبی راه اندازی و تاسیس کنند، معتقدم اجازه فعالیت به این افراد خطا است.

باهنر تاکید کرد: مسوولین نظام جمهوری اسلامی باید دقت لازم را داشته باشند، لذا ما از وزارت اطلاعات، وزارت کشور و اعضای محترم کمیسیون ماده ۱۰ احزاب می خواهیم در این موارد و جواز فعالیت احزاب دقت لازم را داشته باشند. زیرا در این موضوع، بحث بر سر محتوی فکری احزاب است؛ اگر حزب مشارکت و مجاهدین انقلاب حکم انحلال گرفته اند، به خاطر اسم آنها نبوده بلکه به خاطر رفتار هنجارشکنانه آنها بوده است. بنابراین اگر قصد مؤسسین حزب از ابتدا همان رفتار هنجارشکنانه باشد و یا با تفکر مبارزه و مقابله با نظام شکل بگیرند، باید مواظبت کرد؛ ولی اگر رفتارآنها در چهارچوب قانون اساسی و قوانین کشور باشد و بدانند که رفتارها رصد می شود و باید به دنبال جبران رفتارهای گذشته خود باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده