ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصر: حلایب و شلاتین هم مانند تیران و صنافیر هستند!

مصر: حلایب و شلاتین هم مانند تیران و صنافیر هستند!

العالم/ سخنگوی وزارت امور خارجه مصر مدعی شد که جزایر موسوم به "حلایب" و "شلاتین" وضعیتی مشابه با جزایری دارند که اخیرا به عربستان واگذار شده اند.

به گزارش سایت عربی 21، "احمد ابوزید" سخنگوی وزارت امور خارجه مصر به شبکه " ان تی وی "، گفت کمیته ترسیم مرزها، مرزها را اختراع نکرده است، بلکه با استناد به اسناد و مدارک قانونی و درصدر آن حکم ریاست جمهوری صادر شده در سال 1990 مرزها را ترسیم کرده است و وجود اسناد و مدارک با قاطعیت نشان می دهد که تیران و صنافیر متعلق به عربستان است.
وی افزود که مناطق حلایب و شلاتین نیز همان وضعیت جزایر " تیران" و " صنافیر" را دارند.
به گفته وی، عربستان پیشتر از مصر خواسته بود که امنیت این دو جزیره را تامین کند و به نفع مصر بود که در زمان جنگ با اسرائیل امنیت این جزایر را تامین کند ؛ درحالیکه مصر از سودان خواست که برای مدتی حلایب و شلاتین را اداره کند.
وی افزود وزیر کشور مصر از سودان خواسته بود که این دو منطقه را اداره کند، سپس مصر حاکمیت کامل خود را برآن ها بازپس گرفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه مصر اظهار داشت " این اسناد محرمانه بوده ولی سامح شکری وزیر امور خارجه مصر تقاضا کرده است که برای اطلاع مردم مصر، از حالت محرمانه بودن خارج شود و عموم مردم درجریان آن قرار گیرند و این اسناد تاکید می کند که این دو جزیره هیچگاه متعلق به مصر نبوده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده