ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تغییر رویکرد کره شمالی به سیاست ایجاد رعب و وحشت

تغییر رویکرد کره شمالی به سیاست ایجاد رعب و وحشت

ایرنا/ کره شمالی مدتی است با تغییر رویکرد تهاجمی خود مقابل آنچه آن را «دشمنان» می نامد، با انتشار قطره چکانی دستاوردهای نظامی و هسته ای خود، سیاست ایجاد رعب و وحشت را در پیش گرفته است.

به گزارش ایرنا، دستاوردهای نظامی‌ هسته ای کره شمالی، پیش از این همواره «بسیار محرمانه» تلقی می شد و بر اساس اصول طبقه بندی اسرار، هیچ نهاد و سازمانی حق افشای اطلاعات نظامی و هسته ای این کشور را نداشت.
حال به نظر می رسد این کشور در حال تغییر راهبردهای گذشته خود در این زمینه بوده و اسرار و اسنادی را منتشر می کند و مسائل محرمانه نظامی را که پیش تر برای این کشور خط قرمز محسوب می‌شد، به راحتی علنی می سازد.
بسیاری از کارشناسان نظامی معتقدند که کره شمالی قصد دارد با نزدیک شدن زمان برگزاری کنگره بزرگ حزب حاکم کارگر، اقتدار خود را نشان دهد و در همین راستا هر روز از دستاوردهای جدید نظامی خود سخن به میان می آورد و هرازگاهی از جنگ افزارهای پیشرفته خود پرده برداری می کند.
این کنگره قرار است احتمالا در هفتمین روز ماه می امسال (18 اردیبهشت ماه سالجاری) پس از 36 سال برای اولین بار و با حضور نزدیک به 3 هزار نماینده و سخنرانی «کیم جونگ اون» رهبر این کشور در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی برگزار شود.
تا پیش از این، اطلاعات و اخبار مربوط به پیشرفت های سری نظامی کره شمالی از طریق تصاویر ماهواره ای و اطلاعات دستگاه های جاسوسی آمریکا و کره جنوبی، پروازهای شناسایی آمریکا بر فراز منطقه و حدس و گمان های کارشناسی و یا پس از انجام آزمایش های مهم نظامی بدست می آمد.
اما حالا کره شمالی به صراحت اعلام می کند که در حال ساخت موشک های بالستیک دوربرد و قاره پیما است که بتواند با کلاهک هایی که روی آنها نصب می کند، خاک آمریکا را هدف قرار دهد و از افشای اینگونه اخبار ابایی نیز ندارد.
کره شمالی دیگر پنهان نمی کند که به فن آوری کوچک کردن تسلیحات هسته ای و قابلیت نصب این کلاهک ها بر روی موشک و یا پرتاب بالستیک از روی زیردریایی دست یافته و یا توانسته است بمب هیدروژنی بسازد.
این کشور تنها سه ماه قبل؛ آزمایش هسته ای چهارم خود را انجام داد و دو ماه پیش نیز یک راکت دوربرد ماهواره بر پرتاب کرد و حالا پس از مدتی که سوخت جامد به موتور موشک تزریق کرده است می گوید با موفقیت موتور موشک های بالستیک دوربرد قاره پیما را هم آزمایش کرده است.
در این رابطه کارشناسان نظامی کره جنوبی به گواه «یونهاپ» خبرگزاری رسمی این کشور، بر این باورند که کره شمالی قادر به تکمیل طرح ساخت این موشک ها است و تکنولوژی آن را نیز در اختیار دارد.
شاید اتخاذ اجرای این سیاست جدید، پیونگ یانگ را به این نتیجه رسانده باشد که دیگر دوران انزوا کافی است و زمان آن فرا رسیده که دنیا و مردم کره شمالی باید به قدرت هسته ای و اقتدار این کشور پی ببرند.
از دیدگاه کره شمالی احتمالا این پیشرفت ها باید اعلام شود تا پیونگ یانگ نزد افکار عمومی دنیا کشوری منزوی جلوه داده نشود و کاملا دیگر کشورها روی آن شناخت داشته باشند تا بتوانند با آن وارد تعامل شوند.
کارشناسان نظامی منتطقه بر این باورند که این کشور قصد دارد جزئیات بیشتری از دستاوردهای تسلیحاتی - هسته ای خود را قبل از شروع و یا همزمان با آغاز کنگره حزب حاکم در ماه آینده میلادی به اطلاع دنیا برساند.

تغییر رویکرد کره شمالی به سیاست ایجاد رعب و وحشت

تغییر رویکرد کره شمالی به سیاست ایجاد رعب و وحشت

تغییر رویکرد کره شمالی به سیاست ایجاد رعب و وحشت

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X