ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شفیعی: دولت و مجلس در راستای فرامین رهبری برای برجام اقدام می کنند

شفیعی: دولت و مجلس در راستای فرامین رهبری برای برجام اقدام می کنند

نامه نیوز/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد که مجلس پیش بینی می‌کرد که مقام معظم رهبری چنین نکاتی را مطرح کند و هم مجلس و هم دولت آمادگی این را داشتند و دارند که به سمت اجرای برجام در راستای فرامین رهبری اقدام کنند .
نوذر شفیعی ،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه بعداز تایید برجام توسط مقام معظم رهبری وظیفه دولت و مجلس چیست به خبرنگار نامه نیوز گفت: تایید یا ابلاغ رهبری درباره برجام که به نوعی تایید برجام است و قیدها و شروطی که در مورد برجام دارند یک اتفاق مهم برای جمهوری اسلامی ایران و مجلس شورای اسلامی است .

وی اظهار کرد: عملا آنچه که مجلس در پی آن بود و انجام داد مورد تایید رهبری نیز قرار گرفت و این برای مجلس و کمیسیون برجام و کمیسیون امنیت ملی خوشایند است .

شفیعی بیان کرد: هر انچه که احساس می شد که حفره ها و منفذهای وجود داشته باشد که از چشم مجلس و شورای عالی امنیت ملی نادیده گرفته شده باشد آنجا شناسایی شد ومورد تایید قرار گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم دولت ،هم مجلس شورای اسلامی و هم سایر نهادهای اجرایی و نظارتی مجموعا موظف هستند این اظهارات مقام معظم رهبری و مواردی را که قید کردند به عنوان منشور در دستور کار قرار دهند ،یعنی این منشور اجرای برجام است .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:قطعا هم مجلس پیش بینی می‌کرد که مقام معظم رهبری چنین نکاتی را مطرح کند و هم مجلس و هم دولت آمادگی این را داشتند و دارند که به سمت اجرای برجام در راستای فرامین رهبری اقدام کنند .

وی تاکید کرد: تایید برجام بار مسئولیت سنگینی هم بر عهده دولتمردان جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام می گذارد و هم تعهد سنگینی برای غرب ایجاد می کند ،با این ابلاغیه هرگونه تردیدی در رفتارها و رویه ها و اقدامات کشورهای 5+1 حجت را برای مقابله به مثل بر دولت و مجلس و سایر نهادها تمام می کند و الان توپ در زمین 5+1 است که در برابر تایید برجام در ایران چه اقداماتی را انجام دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X