ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس شورای اروپا: توافق با ترکیه ایده آل نیست

رئیس شورای اروپا: توافق با ترکیه ایده آل نیست

ایرنا/ «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا، از توافق اتحادیه اروپا و ترکیه برای کنترل بحران مهاجرت دفاع اما تصدیق کرد که این توافق ایده آل نیست و پایانی برای بحران مهاجرت وجود ندارد.

تارنمای آمریکایی «پولیتیکو» نوشت، توسک با بی پایان خواندن بحران پناهجویان برای اتحادیه اروپا هشدار داد که راه حلی معجزه آسایی برای آن وجود ندارد.
توسک امروز (چهارشنبه) طی سخنرانی در پارلمان اروپا در استراسبورگ، گفت: ما با تلاش های جدی، بی وقفه و چند بعدی مواجه هستیم. راه حل هایی که ارائه داده ایم ایده آل نیستند و کار ما را تمام نخواهد کرد.
توسک با این حال، از توافق ماه گذشته ترکیه و اتحادیه اروپا برای توقف هجوم پناهجویان و آوارگان به اروپا دفاع کرد و گفت این توافق به جلوگیری از فروپاشی کامل سازو کار شنگن که تردد آزاد را بین کشورهای اروپایی امکان پذیر می کند، کمک کرد.
بر اساس این توافق، همه مهاجرانی که وارد یونان می شوند به ترکیه بازگردانده می شوند و به ازای هر پناهجوی سوری که بازگردانده می شود، یک مهاجر سوری در اتحادیه اروپا اسکان می یابد که این روند تا سقف 72 هزار نفر ادامه خواهد یافت. پس از تصویب اجرای توافق اخیر در یونان و ترکیه در اوایل ماه جاری، اروپا اخراج صدها پناهجو از یونان به ترکیه را آغاز کرد.
توسک درباره این توافق گفت: «همه چیز به نحوه اجرای آن بستگی دارد». وی تصدیق کرد که رهبران سیاسی اتحادیه اروپا درباره تبعات آن تردید دارند.
رئیس شورای اروپا افزود: در چنین تردیدهایی شریک است و این مساله زمانی رفع خواهد شد که راه حل های مورد توافق اجرایی شوند.
«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا نیز در تلاش برای اطمینان دادن به اعضای پارلمان اروپا درباره راهبرد این اتحادیه در خصوص بحران پناهجویان گفت: سیستم پناهجویان ما، بهترین در جهان است.
این اظهارات یک هفته پس از ارائه پیشنهادهایی از سوی کمیسیون اروپا درباره اصلاحات در مقررات دوبلین مطرح شد که مستلزم ثبت نام پناهجویان در کشوری است که برای نخستین بار وارد می شوند. این پیشنهادها به علاوه شامل طرح جابجایی خودکار پناهجویان است که در صورت رسیدن ورود پناهجویان به حداکثر ظرفیت خود اجرایی خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده