ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعلام زمان جمع آوری معتادان متجاهر

اعلام زمان جمع آوری معتادان متجاهر

نسیم/ دادستان تهران از عزم جمعی دستگاه‌ها برای جمع آوری معتادان متجاهر خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند تا دهم اردیبهشت ماه همکاری هایشان را افزایش دهند و تمام کسانی که در شهر تهران در معابر، خیابان‌ها و اماکن عمومی معتاد متجاهر هستند، جمع آوری شوند.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست مشترک آسیب‌های اجتماعی که امروز و با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سردار ساجدی نیا رئیس پلیس تهران و نماینده معاون رئیس جمهور در امور زنان برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز آسیب‌های مهم همچون معتادان متجاهر، طلاق، حاشیه نشینی، جرایم و آسیب های ضد اخلاقی و اجتماعی در دستور کار قرار داشت.
وی همچنین گفت: جلسه امروز به بحث معتادان متجاهر اختصاص یافت که مصوبات خوبی داشت و همه دستگاهها مکلف شدند تا دهم اردیبهشت همکاری ها را افزایش دهند و تمام کسانی که در شهر تهران در معابر، خیابان ها و اماکن عمومی معتاد متجاهر هستند جمع آوری شوند.
دادستان تهران در ادامه تاکید کرد که چرخه بازگشت چرخه باطل نباشد، یعنی کسانی که جمع آوری می‌شوند و به کمپ‌ها می آیند بعد از دوره درمان به مراکزی بروند تا بتوانند مقدمه برای حضور در جامعه داشته باشند.
جعفری دولت آبادی اضافه کرد: اقدامات و سیکل خوبی طراحی شده است و اگر به همین منوال عمل شود که معتادان اول از اعتیاد پاک شوند و در مجموعه هایی باشند که برای بازگشت به زندگی آماده شوند تا چرخه اعتیاد تکرار نشود.
وی همچنین گفت: مهم ترین مصوبه این جلسه این بود که دستگاه ها بخشی نگاه نکنند و بودجه هایی که در این حوزه ها دارند صرف کنند و تا دهم اردیبهشت این کار به اتمام برسد.
همچنین، سردار حسین ساجدی نیا در حاشیه نشست امروز بررسی آسیب‌های اجتماعی تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز مقرر شد که نهادهای دست‌اندرکار برنامه‌ریزی کنند تا کمپ‌های لازم برای نگهداری معتادان ایجاد شود.
وی گفت: با مشخص شدن کمپ‌ها، پلیس پس از جمع آوری معتادان از سطح شهر آنها را به این کمپ‌ها ارجاع خواهد داد.
سردار ساجدی نیا با اشاره به مسئله کودکان کار و متکدیان تاکید کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده هر حوزه‌ای که متولی این مساله است طرح‌های خودش را تا جلسه بعدی آماده کند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه‌ریزی‌هایی بین پلیس، دادستانی تهران؛ شهرداری و نهادهای ذیربط برای جمع‌آوری معتادان متحاهر انجام شده که قطعا شاهد کاهش تجاهر به اعتیاد در سطح شهر تهران خواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده