ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به بیمارستان یمن را محکوم کرد

ایران حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به بیمارستان یمن را محکوم کرد

نسیم/ سخنگوی وزارت امور خارجه حمله هواپیماهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان به بیمارستان پزشکان بدون مرز و وابسته به یونیسف و سازمان بهداشت جهانی در صعده یمن را به شدت محکوم کرد.

به گزارش «نسیم»، مرضیه افخم اظهار داشت : متجاوزان به یمن ویرانی کامل این کشور را هدف قرار داده و بمباران روز مره و بی وقفه شهرهای مختلف شرایط بسیار ناگوار و وخیم انسانی را در این کشور پدید آورده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: عربستان و دیگر کشورهای ائتلاف عربی یمن را در مرز فاجعه انسانی قرار داده اند و کینه توزانه تلاش دارند راههای اندک باقیمانده کمک های انسانی و درمانی به مردم یمن را نیز سخت و مسدود نمایند.
وی با اشاره به بیانیه صریح دبیر کل سازمان ملل متحد در محکومیت این حمله و نام بردن برای نخستین بار از کشور رهبری کننده تجاوز یاد آور شد : متاسفانه شورای امنیت سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی کماکان با سکوت و مواضع ضعیف خود نسبت به جنایات جنگی رخ داده در یمن دست متجاوزین را در انجام جنایات هولناک علیه مردم بی دفاع این کشور بازگذاشته و کار بجایی رسیده که ائتلاف مذکور از حمله به بیمارستان تحت پوشش نهادهای انسان دوستانه بین المللی نیز ابایی ندارد و بی تردید تعلل در ملزم ساختن متجاوزان به پاسخگویی و پذیرش مسئولیت اقدامات مرگبار خود موجب گسترش اشوب، تروریسم و نا أمنی بی سابقه در منطقه شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده