ایران حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به بیمارستان یمن را محکوم کرد

ایران حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به بیمارستان یمن را محکوم کرد

نسیم/ سخنگوی وزارت امور خارجه حمله هواپیماهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان به بیمارستان پزشکان بدون مرز و وابسته به یونیسف و سازمان بهداشت جهانی در صعده یمن را به شدت محکوم کرد.

به گزارش «نسیم»، مرضیه افخم اظهار داشت : متجاوزان به یمن ویرانی کامل این کشور را هدف قرار داده و بمباران روز مره و بی وقفه شهرهای مختلف شرایط بسیار ناگوار و وخیم انسانی را در این کشور پدید آورده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: عربستان و دیگر کشورهای ائتلاف عربی یمن را در مرز فاجعه انسانی قرار داده اند و کینه توزانه تلاش دارند راههای اندک باقیمانده کمک های انسانی و درمانی به مردم یمن را نیز سخت و مسدود نمایند.
وی با اشاره به بیانیه صریح دبیر کل سازمان ملل متحد در محکومیت این حمله و نام بردن برای نخستین بار از کشور رهبری کننده تجاوز یاد آور شد : متاسفانه شورای امنیت سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی کماکان با سکوت و مواضع ضعیف خود نسبت به جنایات جنگی رخ داده در یمن دست متجاوزین را در انجام جنایات هولناک علیه مردم بی دفاع این کشور بازگذاشته و کار بجایی رسیده که ائتلاف مذکور از حمله به بیمارستان تحت پوشش نهادهای انسان دوستانه بین المللی نیز ابایی ندارد و بی تردید تعلل در ملزم ساختن متجاوزان به پاسخگویی و پذیرش مسئولیت اقدامات مرگبار خود موجب گسترش اشوب، تروریسم و نا أمنی بی سابقه در منطقه شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به بیمارستان یمن را محکوم کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X